PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 
Czerwiec 2016 2016-06-23 19:57
23.06.2016 - Dzień sportu w Dziesiątce dla uczniów klas pierwszych i drugich.

22.06.2016 - 26 uczniów z 1a, 27 uczniów z 1b i 22 uczniów z 1c pod opieką pań anglistek: Beaty Jaros, Karoliny Malik i Magdaleny Wolnej – Rumin, pań uczących geografii: Krystyny Ozon i Jolanty Siemieniuk oraz pani, pod której okiem ostatnio powstała plastyczna kolekcja gekonów - Elżbiety Sławińskiej wyjechało na wycieczkę przedmiotową do Krasiejowa. W trakcie wyjazdu gimnazjaliści pod opieką przewodników zwiedzili JuraPark oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka.

21.06.2016 - Wychowawczynie klas 1a i 1b panie Bożena Owczar i Aleksandra Uchnast korzystając ze słonecznej pogody podsumowały wspólną roczną pracę i zabrały pierwszoklasistów na jakże im należne lody :)

17.06.2016 - Uczniowie z klas trzecich przed południem poznali swoje wyniki z egzaminu gimnazjalnego, a popołudniu wyjechali do ośrodka Borowik w Turawie by na świeżym powietrzu odreagować stres towarzyszący długiemu oczekiwaniu na zaświadczenia OKE. Trzecioklasistom towarzyszyły panie: Barbara Zając –Drozdek, Małgorzata Wilczek, Bożena Owczar, Justyna Grzywa – Szczepanowska, Anna Hamryszak, Elżbieta Sławińska, Natalia Skrocka i Agata Smoleń.

16.06.2016 - Uczniowie klasy 1 c wraz z panią Anną Andrzejewską w ramach zajęć z kultury i cywilizacji uczestniczyli w grze terenowej związanej z muzyczną i festiwalową historią miasta Opola.

09.06.2016 - Impresjonizm – lekcja multimedialna dla gimnazjalistów z 3a, 2b, 1a i 1c.

08.06.2016 - Uczniowie klas 3a, 2b, 1a i 1c uczestniczyli w lekcji multimedialnej przygotowanej przez pracowników Fundacji Beksińskiego. Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z twórczości malarza w oparciu o przywiezione z Muzeum w Sanoku eksponaty.

06.06.2016 - 10.06.2016
 • Uczniowie klasy 3b na wyjeździe klasowym wraz z paniami Anną Hamryszak, Barbarą Knapiak i Martą Koperską. W programie wyjazdu znalazły się; zwiedzanie Starówki i gra miejska w Toruniu, zwiedzanie zabytków w Gdańsku, spacer po molo w Sopocie oraz zwiedzenie Muzeum Oceanograficznego, Akwarium Morskiego i „Daru Pomorza” w Gdyni,
 • Uczniowie klasy 2c wraz z paniami Katarzyną Grzyb i Natalia Skrocką wyjechali nad Zatokę Gdańska. Pierwszego dnia wycieczki gimnazjaliści zapoznali się z zabytkami Torunia ( Dom M. Kopernika, Krzywa Wieża, katedra i kościół św. Jakuba, był też czas na skosztowanie tamtejszych pierniczków. Drugi dzień to relaks i zabawy na plaży. W trzecim dniu wycieczki zaplanowano zdjęcie pod Krzywym Domkiem, spacer po sopockim molo i Monciaku oraz zwiedzenie okrętu – muzeum ORP „Błyskawica”, zwiedzenie Akwarium Morskiego oraz zajęcia w Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Czwarty dzień to zwiedzanie zabytków w Gdańsku (Długi Targ, bulwar nad Motławą, Fontanna Neptuna i kościół mariacki) oraz wizyta na Westerplatte i odpoczynek na plaży w Stogach). Piątego dnia zaplanowano zwiedzenie zamku w Malborku oraz spacer po deptaku w Ciechocinku.
03.06.2016
 • Uczniowie klasy 3a w pracowni informatycznej zostali przeszkoleni i zalogowali się w systemie rekrutacyjnym. Życzymy byście dostali się do szkoły pierwszego wyboru :)
 • Na sali gimnastycznej gościliśmy już po raz jedenasty uroczych kilkulatków z sześciu gimnazjów z Opolszczyzny. Spotkanie zorganizowano z okazji XII Spartakiady Przedszkolaków.
01.06.2016 - 10.06.2016 - Uczniowie klasy 2a na zielonej szkole nad Bałtykiem. Przez pierwsze pięć dni oprócz spacerów, gier i zabaw nauka matematyki z panią Joanną Stasch i języka niemieckiego z panią Kariną Walecko. Kolejne pięć dni upłyną pod znakiem nauki języka polskiego z panią Irminą Gierczak i historii z panem Marcinem Wietrzniokiem.

01.06.2016 - Tradycyjnie (już po raz siódmy) nasi gimnazjaliści z klas pierwszych z okazji Dnia Dziecka grali w kręgle w Szarej Willi.
Maj 2016 2016-06-02 10:24
31.05.2016
 • Uczniowie klasy 3b w pracowni informatycznej zostali przeszkoleni i zalogowali się w systemie rekrutacyjnym. Życzymy byście dostali się do szkoły pierwszego wyboru :)
 • Zebrania dla Rodziców
30.05.2016 - 02.05.2016 - Uczniowie klasy 3 a wraz z paniami Barbarą Drozdek – Zając i Małgorzatą Wilczek wybrali się do Trójmiasta. Po drodze zwiedzili zabytki Torunia oraz Muzeum Piernika. W Gdańsku spacerowali po Drodze Królewskiej, Długim Pobrzeżu, byli w Muzeum Bursztynu i pod Pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej oraz w katedrze. W Sopocie spacerowali po tamtejszym molo, znaleźli czas na krótkie plażowanie, obejrzeli Operę Leśną i Krzywy Dom. W Gdyni spacer po Skwerze Kościuszki i zwiedzanie ORP Błyskawica i Daru Pomorza. W drodze powrotnej zwiedzanie zamku w Malborku.

30.05.2016
 • Uczniowie klasy 3b pisali końcowy test gimnazjalny z języka francuskiego. Test organizowany jest przez Instytut Francuski i odbywa się w tym samym czasie we wszystkich dwujęzycznych oddziałach gimnazjalnych w Polsce
 • Uczniowie klasy 2c prowadzonej przez panią Katarzynę Grzyb mieli swój dzień prezentacji projektów gimnazjalnych, na którą zaproszenie zechcieli przyjąć ich Rodzice i pani Marzena Zaremba. Jako pierwsi zaprezentowali się chłopcy, którzy pod kierunkiem pani Agnieszki Bączkowskiej realizowali projekt „Boże Narodzenie, Wielkanoc, Wszystkich Świętych w tradycji Polski i Hiszpanii”, następnie zaprezentowała się grupa pracująca pod okiem pani wychowawczyni z projektem ” Stany Zjednoczone Ameryki – historia najnowsza”. Dwie następne grupy pracowały pod opieką pani Katarzyny Duczmal. Ich projekty zatytułowano: „Leki przeciwbólowe – przyjacielczy wróg” oraz „Zgłębiamy tajemnice mózgu”. Grupa kierowana przez panią Barbarę Besztak – Tomiczk szukała odpowiedzi na projektowe pytanie” „Dwutlenek węgla – pożyteczny czy szkodliwy?”, a grupa pracująca z panem Marcinem Wietrzniokiem poszukiwała odpowiedzi na pytanie” Czy mieszkańcy Opola są tolerancyjni?”
25.05.2016 - Uczniowie klasy 3b pod opieką pani Anny Hamryszak i uczniowie klasy 2c pod opieką pani Kariny Sawulskiej uczestniczyli w Festiwalu Kariery – Postaw na zawód. W ramach Festiwalu uczestniczyli również w spotkaniu z Jankiem Melą.

24.05.2016 - Tym razem w szkolnej świetlicy gościliśmy Rodziców uczniów klasy 2b prowadzonej przez pana Andrzeja Kluskę. Gimnazjaliści z 2b pracowali w sześciu grupach projektowych. Jako pierwsze wystąpiły dziewczęta pracujące pod opieką pani Grażyny Wąsowicz, które przedstawiły projekt „Słynne Francuski”. Następnie zaprezentowane zostały efekty pracy grupy, która przygotowała wraz z panem Przemysławem Jędrychowskim projekt „Siedem cudów świata” starożytnego”, którego elementem było poprowadzenie lekcji na ten temat dla starszych koleżanek i kolegów z II B. Kolejna prezentacja dotyczyła projektu „Wpływ wysiłku fizycznego na zdrowie człowieka” przygotowanego przez gimnazjalistki pod kierunkiem pani Aleksander Kruczek- na jej zakończenie uczniowie i nauczyciele odtańczyli Macarenę. Grupa pracująca pod opieką pani Krystyny Ozon przedstawiła projekt „Opole znane i nieznane” a dziewczęta z grupy pani Barbary Besztak – Tomiczak zaprezentowały projekt „Niebezpieczne substancje w naszym otoczeniu”. Jako ostatni zaprezentowali się chłopcy, którzy przygotowali dwujęzyczną prezentację „Anglicy, Polacy – narody tak podobne i różne zarazem”. Na zakończenie panowie z ostatniej grupy projektowej częstowali zaproszonych gości angielską herbatą. Tą grupą opiekował się wychowawca, pan Andrzej Kluska. Zaproszenie od uczniów 2b przyjęły panie Joanna Jabłońska, Barbara Knapiak, Natalia Skrocka oraz wychowawczyni klasy 2c- pani Katarzyna Grzyb.

23.05.2016 - Uczniowie klasy 2a – prowadzonej przez panią Karinę Walecko w szkolnej świetlicy zaprezentowali Rodzicom swoje projekty gimnazjalne. Jako pierwsze swoją prezentacje miały dziewczęta pracujące pod okiem Pani Jolanty Siemieniuk, które przedstawiły projekt „Herbaty świata”. Następnie swój projekt zaprezentowali uczniowie pracujący pod kierunkiem Pana Sławoja Dubiela. Jego efektem końcowym była wystawa prac fotograficznych zatytułowana „Emocje wyrażone oczami”. Zaproszeni goście mogli ją obejrzeć w czasie przerwy, delektując się świeżo parzonymi herbatami z różnych zakątków świata. Po przerwie odbyło się przestawienie słowno – muzyczne z elementami pantomimy „Ogrody wspomnień” przygotowane przez gimnazjalistów przygotowywanych przez Panie Joannę Jabłońską i Annę Andrzejeswską”.
Efekty pracy uczniów zechcieli obejrzeć uczący ich nauczyciele pani Irmina Gierczak, pani Barbara Besztak – Tomiczak oraz pan Marcin Wietrzniok.

20.05.2016
 • Uczniowie 2a, 2b i 2c pisali badanie wyników z geografii,
 • Uczniowie klasy 3b wraz z panią Anną Hamryszak uczestniczyli w WBP w lekcji języka angielskiego poświęconej Nowemu Jorkowi
18.05.2016 - Szóstoklasiści zainteresowani kontynuowaniem nauki w naszym gimnazjum uczestniczyli w sprawdzianie predyspozycji językowych.

17.05.2016 - Dziewczęta z klasy 3b wraz z panią Anną Kucharską uczestniczyły w zajęciach sportowych na Wyspie Bolko.

12.05.2016 - Uczniowie trzech klas drugich pisali badanie wyników z fizyki.

10.05.2016 - Dziewczęta z klasy 1a wraz z panią Barbara Rajcic uczestniczyły w zajęciach sportowych na Orliku.

09.05.2016 - Uczniowie klasy 1a i 1b wraz z paniami Moniką Klyszcz i Małgorzatą Franek uczestniczyli w zajęciach wf na Orliku.

08.05.2016 - Udział Pocztu Sztandarowego Szkoły w uroczystości upamiętniającej zakończenie II wojny światowej, która miała miejsce pod pomnikiem Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego.

06.05.2016
 • Badanie wyników dla drugoklasistów z historii i wiedzy o społeczeństwie
 • Dzień z językiem angielskim dla pierwszoklasistów
05.05.2016 - Badanie wyników z matematyki dla pierwszo i drugoklasistów.

04.05.2016 - Badanie wyników z języka polskiego w klasach pierwszych i drugich 03.05.2016 - Udział Pocztu Sztandarowego Szkoły w uroczystych obchodach 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja w opolskiej katedrze i pod pomnikiem Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego.

Kwiecień 2016 2016-05-03 01:46
29.04.2016
 • Nasi gimnazjaliści mieli okazję przyglądać się drugoklasistom, którzy żegnali na wesoło swych starszych kolegów, którzy już za 5 dni pochylą się nad arkuszami maturalnymi,
 • Uczniowie klasy 3 a pod opieką p. Kariny Sawulskiej i uczniowie klasy 3b pod opieką p. Ewy Michalskiej wzięli udział w sesji filmów zawodoznawczych w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej
28.04.2016 - Także godzina 17:00 – tym razem w wypełnionej po brzegi sali koncertowej opolskiej filharmonii – uroczystość Pożegnania Absolwentów. Wśród tegorocznych Absolwentów było 26 pierwszych Absolwentów PG 10, którzy w naszej szkole kształcili się od 1 września 2010 roku.

27.04.2016
 • W Szarej Willi o godz. 17:00 rozpoczęło się coroczne spotkanie „Tylko dla Orłów” . Wśród zaproszonych znaleźli Absolwenci: obdarzeni wielkim sercem do pracy, którzy przez trzy lata nauki w liceum nie szczędzili swojego czasu na wszelakie działania składające się na niepowtarzalną atmosferę Dwójki, artyści, którzy ubogacali te wydarzenia swoimi wszelakimi talentami, Olimpijczycy i Sportowcy, którzy sławili imię Szkoły na konkursach i zawodach. Na sali byli też obecni Absolwenci PG 10 z 2013 roku, którzy w naszej szkole spędzili 6 lat swej edukacji,
 • Uczniowie klasy 3b wraz z paniami Barbarą Knapiak i Anną Hamryszak obejrzeli w Teatrze Lalki i Aktora spektakl ‘Trzej Muszkieterowie” oraz uczestniczyli w warsztatach aktorskich
26.04.2016 - Odbyły się konsultacje dla Rodziców.

21.04.2016 - W kinie Meduza miała miejsce czwarta odsłona szkolnych obchodów 1050-lecia chrztu Polski pt. „W orbicie chrześcijańskiej Europy” – „Spotkanie z filmem”. Uczniowie klasy II C wraz z paniami Julitą Kiełbasą i Barbarą Besztak-Tomiczak obejrzeli film Dekalog 1 i uczestniczyli w spotkaniu z księdzem prof. Markiem Lisem

20.04.2016
 • Gimnazjaliści z klas francuskojęzycznych (2b i 1b) wraz z paniami Grażyną Wąsowicz i Aleksandrą Uchnast obejrzeli spektakl „Trzej muszkieterowie i uczestniczyli w warsztatach dykcji prowadzonymi przez pracowników Teatru Lalki i Aktora,
 • Uczniowie klasy 2c wraz z panią Katarzyną Grzyb uczestniczyli w warsztatach poświęconych twórczości Henryka Sienkiewicza w MBP,
 • Trzecia odsłona szkolnych obchodów 1050-lecia chrztu Polski pt. „W orbicie chrześcijańskiej Europy” – tym razem uczniowie klasy 1a wraz z p. Julitą Kiełbasą podążali „Szlakiem architektury sakralnej Opola”. Ich przewodnikiem był starszy kolega z liceum Maciej Pawlak.
  Ponadto dla zainteresowanych licealistów w sali 207 panie Jolanta Toll i Renata Podolan zorganizowały „Spotkanie z filozofią”,
19.04.2016
 • Druga odsłona szkolnych obchodów 1050-lecia chrztu Polski pt. „W orbicie chrześcijańskiej Europy” – tym razem uczniowie klasy 2b wraz z p. Barbarą Knapiak udali się na zajęcia do Muzeum Śląska Opolskiego,
 • 54 gimnazjalistów zmierzyło się z arkuszem egzaminacyjnym z przyrody. Michał jako Laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego z tej części egzaminu był zwolniony,
 • 53 gimnazjalistów rozwiązywało zadania egzaminacyjne z matematyki. Michał i Marcin – Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego z tej części egzaminu są zwolnieni,
 • Drugi w tym roku szkolnym wyjazd przedmiotowy – tym razem pod kątem nauki biologii dla uczniów klas pierwszych. Gimnazjalistą towarzyszyli wychowawcy: klasy 1a – p. Bożena Owczar i klasy 1b – p. Aleksandra Uchnast, oraz panie Aleksandra Kruczek, Barbara Besztak- Tomiczak , Jolanta Siemieniuk i szkolny pedagog p. Natalia Skrocka,
 • W programie wyjazdu znalazły się zajęcia edukacyjne w oceanarium i lekcja terenowa poświęcona sakom naczelnym. Dla większości uczestników najbardziej oczekiwaną atrakcją była wizyta w Sky Tower i obejrzenie panoramy miasta,
18.04.2016
 • Uczniowie klasy 2a wraz z p. Barbarą Besztak-Tomiczak i klasy 2 c wraz z p. Katarzyną Grzyb w ramach cyklu Kino na temat obejrzeli film „Oddychaj”,
 • 55 uczniów z klasy 3a i 3b pisało egzamin gimnazjalny w części humanistycznej,
 • W czytelni miała miejsce pierwsza odsłona szkolnych obchodów 1050-lecia chrztu Polski pt. „W orbicie chrześcijańskiej Europy” – „Spotkanie z literaturą”,
 • Szkolny pedagog p. Natalia Skrocka zorganizowała dla gimnazjalistów z klas pierwszych warsztaty profilaktyczne poprowadzone przez pracownika Miejskiej Komendy Policji,
15.04.2016 [ »  Spotkanie warszawsko-opolskie po hiszpańsku ]. Uczniowie klasy 2c gościli starszych kolegów z klasy bilingwalnej 1H z z XXII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí w Warszawie.

07 - 14.04.2016 Uczniowie klasy 1c wraz z wychowawczynią - Katarzyną Zając oraz paniami profesor - Anną Andrzejewską i Moniką Klyszcz, udali się w [ »  podróż językowo-kulturalną do Salamanki w Hiszpanii ].

13.04.2016
 • Uroczystość pod Dębem Pamięci poświęconym pamięci kapitana Libury, w której uczestniczyli wnuczka i prawnuk zamordowanego pod Charkowem w 1940 roku kapitana Józefa Libury,
 • Drużyna naszych matematyków zmierzyła się z drużyną z PG9 w ramach XV Dolnośląskich Meczy Matematycznych
08.04.2016 - Nasi gimnazjaliści z klas trzecich wraz z p. Tomaszem Rogoziewiczem i p. Witoldem Trawką uczestniczyli na terenie siedziby 10 Brygady Logistycznej

05.04.2016 - Uczniowie klasy 3a wraz z p. Małgorzatą Wilczek obejrzeli w kinie Meduza film edukacyjny „Cały ten cukier”

Marzec 2016 2016-04-01 10:07
31.03.2016 - Uczniowie klas 2a i 2b wraz z p. Barbarą Kaniuką, p. Anną Kucharską i p. Adamem Malikiem obejrzeli w konie Meduza film „Dziewczyna w trampkach”

30.03.2016
 • Uczniowie klasy 2b wraz z p. Andrzejem Kluską w MDK obejrzeli spektakl Mały Książę
 • Zebrania dla Rodziców uczniów klas gimnazjalnych
20.03.2016 - IX Koncert Charytatywny Dwójka Dzieciom ‘ La serata della canzone italiana” w Filharmonii Opolskiej z udziałem Absolwentów, Licealistów z Dwójki i naszych Gimnazjalistów.

19.03.2016 - Dni otwarte w PG 10 dla szóstoklasistów zainteresowanych kontynuacją nauki w naszym gimnazjum, przygotowane przez uczniów klas pierwszych i drugich oraz licealistów z Dwójki, którzy wsparli swoich młodszych kolegów i koleżanki.

14.03.2016 - Dzień liczby Π w Dziesiątce, w którym uczestniczyli uczniowie klas drugich

11.03.2016
 • Uczniowie klasy 2c wraz z p. Katarzyną Grzyb wzięli udział w warsztatach poświęconych tradycjom wielkanocnym, które zorganizowano w Muzeum Śląska Opolskiego,
 • Wyjazdowy mecz matematyczny naszej gimnazjalnej drużyny w Oleśnie (XV Dolnośląskie Mecze Matematyczne)
09.03.2016
 • Uczniowie klasy 1 c świętowała Dzień Kobiet na kręgielni w Szarej Willi
 • Uczniowie klasy 3a wraz z p. Kariną Sawulską i klasy 3b wraz z p. Adamem Konopnickim zapoznali się z ofertą edukacyjną na Opolskich Targach Edukacyjnych zorganizowanych w CWK.
07.03.2016 - Zespół muzyczny z Technikum Elektrycznego zagrał i zaśpiewał dla naszych Pań i dziewcząt z Dziesiątki w przededniu Święta Kobiet.

04.03.2016 - W sali marmurowej Xaverianum odbył się [ »  III Walentynkowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej ] dla gimnazjalistów z Dziesiątki
Luty 2016 2016-03-08 22:57
29.02.2016 - Uczniowie klasy 3a i 3b wzięli udział w międzynarodowym konkursie „Matematyka bez granic".

26.02.2016 - Uczniowie klasy 2 a pod opieką p. Kariny Walecko i licealiści z II D pod kierunkiem p. Marty Koperskiej zorganizowali zabawowe popołudnie dla najmłodszych. Była bajka o Trzech świnkach, malowanie ciasteczek i mnóstwo ciekawych konkursów- maluchy z żalem opuszczały szkolną świetlicę

25.02.2016
 • [ »  Dzień Hiszpański ] w Dziesiątce przygotowany przez uczniów klas: 2c i 1c pod opieką pań: Anny Andrzejewskiej, Agnieszki Bączkowskiej i Katarzyny Zając. Jednym z elementów wydarzenia był Konkurs wiedzy o Hiszpanii dla uczniów szkół podstawowych
 • Pierwsza kolejka rundy półfinałowej Dolnośląskich Meczy Matematycznych- mecz drużyny z PG 10 z gimnazjalistami z PG 14 z Wrocławia
24.02.2016 - II Konkurs Recytatorski „Aktorskie Interpretacje” zorganizowany dla naszych gimnazjalistów przez panie: Irminę Gierczak, Joannę Nazarkiewicz i Marzenę Zarembę

23.02.2016 - Odbyły się konsultacje dla Rodziców naszych gimnazjalistów

22.02.2016
 • Uczniowie klasy 3 b wraz z panią Anną Hamryszak wysłuchali w WBP wykładu w języku angielskim poświęconego życiu i twórczości W. Szekspira.
 • Harcerze z naszego gimnazjum i liceum włączyli się w ogólnoświatowe obchody Dnia Myśli Braterskiej. Tego dnia harcerze związani z ideą skautingu wysyłają kartki swoim znajomym, spotykają się w swoim gronie, a od kilku lat przychodzą do swoich szkól i miejsc pracy w harcerskich mundurkach
19.02.2016 - Uczniowie klasy 3 a wraz z wychowawcą p. Barbarą Zając - Drozdek obejrzeli spektakl „Trzej Muszkieterowie” w Teatrze Lalki i Aktora. Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w lekcji z aktorem , w czasie której ćwiczyli dykcję i intonację

18.02.2016 - Uczniowie klasy 1 a wraz z polonistką p. Agnieszką Buganik- Pszczyńska uczestniczyli w lekcji muzealnej w opolskiej katedrze

17.02.2016 - Uczniowie klasy 2 a wraz z wychowawcą p. Kariną Walecko obejrzeli spektakl „Trzej Muszkieterowie” w Teatrze Lalki i Aktora. Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w lekcji z aktorem , w czasie której ćwiczyli dykcję i intonację
Styczeń 2016 2016-01-27 12:25
27.01.2016 - 19 gimnazjalistów z Dziesiątki uczestniczyło w etapie miejskim Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.

26.01.2016 - 9 gimnazjalistów z Dziesiątki uczestniczyło w etapie miejskim Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

25.01.2016 - 5 z 39 uczestników miejskiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego to gimnazjaliści z Dziesiątki.

22.01.2016 - W eliminacjach miejskich Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego uczestniczył 11 naszych gimnazjalistów.

21.01.2016
 • Maraton geograficzny zorganizowany przez p. J. Siemieniuk dla gimnazjalistów zainteresowanych tym przedmiotem
 • 6 gimnazjalistek uczestniczyło w eliminacjach miejskich Wojewódzkiego Konkursu Języka Francuskiego
20.01.2016 - 6 z 38 uczestników miejskiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Historycznego to gimnazjaliści z Dziesiątki.

19.01.2016 - 4 uczniów z Dziesiątki wzięło udział w miejskim etapie Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.

18.01.2016 - 28 gimnazjalistów z Dziesiątki uczestniczyło w etapie miejskim Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego.

15.01.2016 - 7 na 121 uczestników miejskiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego to gimnazjaliści z Dziesiątki.

14.01.2016
 • 45 gimnazjalistów z Dziesiątki wzięło udział w etapie miejskim Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
 • Uczniowie klasy 2 c wraz p. K. Grzyb wysłuchali w MODN wykładu dotyczącego kultury amerykańskiej
12.01.2016
 • Uczniowie klasy 2a wraz z p. Kariną Walecko i uczniowie klasy 2b wraz z p. Barbarą Knapiak obejrzeli spektakl „Wystarczy zasnąć, aby się obudzić” w Teatrze Lalki i Aktora
 • Próbny egzamin gimnazjalny z języków obcych. 42 trzecioklasistów pisało egzamin z j. angielskiego, 10 uczniów wybrało język niemiecki i 3 osoby zdecydowały się na język francuski
 • Zebrania z rodzicami podsumowujące pracę 232 gimnazjalistów w I semestrze roku szkolnego 2015/2016
05.01.2016 - Gimnazjaliści z 3a i 3b pisali część humanistyczną próbnego egzaminu gimnazjalnego

04.01.2016 - Uczniowie klas 3a i 3b pisali próbny egzamin gimnazjalny – część matematyczno-przyrodnicza
Grudzień 2015 2015-12-24 15:58
22.12.2015
 • W świątecznej atmosferze odbyły się spotkania klasowe z wychowawcami. Wcześniej na dużej sali gimnastycznej pan dyrektor Aleksander Iszczuk złożył życzenia gimnazjalistom, licealistom, Absolwentom- którzy tradycyjnie znaleźli czas by na chwilę powrócić w mury Dwójki oraz profesorom i pracownikom szkoły. Do szkolnej społeczności z życzeniami zwrócili się też przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego
 • Przekazanie władzy przez Samorząd Uczniowski Michała Grochowskiego nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu Karola Charyty
21.12.2015
 • Uczniowie 2 c wraz z wychowawcą p. K. Grzyb i p. K. Malik wyjechali na wycieczkę przedmiotową do Wrocławia. Gimnazjaliści obejrzeli wystawę Body Worlds, przespacerowali się po Ostrowie Tumskim oraz zwiedzili Jarmark Bożonarodzeniowy na Starówce
 • Uczennice klasy 1 a wraz z p. M. Franek odbyli zajęcia wf-u na lodowisku
18.12.2015 - Koncert Mikołajkowy dla dzieci zorganizowany i przygotowany przez Gimnazjalistów i Licealistów pod kierunkiem p. Jolanty Toll. Uczniom towarzyszyli jak co roku nasi nieocenieni Absolwenci Dwójki.

17.12.2015 - Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą p. K. Walecko uczestniczyli w wykładzie poświęconemu Szwajcarii w Bibliotece Austriackiej

16.12.2015
 • 64 gimnazjalistów i licealistów odwiedziło Drezno. Uczniowie obejrzeli eksponaty w Muzeum Higieny, zwiedzili z lokalnym przewodnikiem Starą Synagogę, kościół Świętej Trójcy, Semperoper oraz znaleźli czas na spacer po barokowym parku i jarmarku bożonarodzeniowym
 • Uczniowie 1c wraz z wychowawcą p. K. Zając obejrzeli wystawę World Press Photo w Galerii Sztuki Współczesnej
11.12.2015
 • Uczniowie klasy 2 a wraz z p. M. Szadzianiec uczestniczyli w lekcji języka angielskiego o Londynie przeprowadzonej przez pracowników Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej,
 • Uczniowie klasy 2 b wraz z p. A. Buganik-Pszczyńską obejrzeli filmową adaptację „Makbeta”
 • Uczniowie klas 3a oraz 3b mieli zajęcia z przedstawicielem Fundacji Kwitnących Talentów
04.12.2015 - Wybory do Samorządu Uczniowskiego. U boku licealistów pracowali: Natalia Kostrzewska z 2b i Jakub Sobków z 1a w ekipie Karola Charyło oraz Karol Rutkowski z 2b i Michał Krassowski z 2c w ekipie Nicoli Stokłosy
Listopad 2015 2015-12-02 22:20
30.11.2015 - Ruszyła kampania przed wyborami do SU. O poparcie zabiega SZTOS Nicoli Stokłosy i PAJĄK’15 Karola Charyły.

20.11.2015 - 58 gimnazjalistów przystąpiło do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego.

19.11.2015 - 74 gimnazjalistów rozwiązywało test otwierający drogę do kolejnych etapów Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego.

18.11.2015 - 52 gimnazjalistów przystąpiło do szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.

17.11.2015 - 43 gimnazjalistów rozwiązywało test otwierający drogę do kolejnych etapów Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

16.11.2015 - 29 gimnazjalistów przystąpiło do szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.

13.11.2015 - 32 gimnazjalistów z klas: 3a, 2a, 1a rozwiązywało test otwierający drogę do kolejnych etapów Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

12.11.2015 - 41 gimnazjalistów z klas: 3b i 2b przystąpiło do szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

11.11.2015 - Udział Pocztu Sztandarowego Szkoły w uroczystości obchodów Dnia Niepodległości.

10.11.2015 - 45 gimnazjalistów rozwiązywało test otwierający drogę do kolejnych etapów Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

06.11.2015
 • 38 gimnazjalistów rozwiązywało test otwierający drogę do Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego,
 • Uczniowie klasy 1b wraz z p. Karoliną Malik uczestniczyli w zajęciach w języku angielskim „I love London” w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej
05.11.2015
 • Pamiątkowe zdjęcia klasowe gimnazjalistów wraz z wychowawcami na tle fresku w szkolnej świetlicy
 • Uczniowie klasy 2 c wraz z panią J. Jabłońską zażywali rekreacji na lodowisku Toropol
 • 46 gimnazjalistów rozwiązywało test na szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
04.11.2015 - [ »  Uczniowie klas pierwszych ] pod opieką wychowawców oraz pań: Jolanty Siemieniu, Małgorzaty Kalety i Beaty Kołodziej wzięli udział w wyjeździe naukowym do Chorzowa. W Ramach wyjazdu gimnazjaliści uczestniczyli w zajęciach z sejsmologii i astronomii w budynku Planetarium Śląskiego i w zajęciach z meteorologii w chorzowskiej stacji meteorologicznej.

03.11.2015
 • 11 gimnazjalistów rozwiązywało test otwierający drogę do Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej
 • Uczniowie klasy 3a wraz z panią B. Zając-Drozdek i uczniowie 3b wraz z p. A. Hamryszak obejrzeli film „Panie Dulskie” w reżyserii Filipa Bajona
Październik 2015 2015-11-04 08:21
30.10.2015
 • Uczniowie klas hiszpańskich: 1cPG i 2cPG wraz z paniami: Agnieszką Bączkowską, Anną Andrzejewską i Katarzyną Zając przygotowali [ »  Día de los Muertos en Mexico ], na który zaprosiły pozostałe klasy gimnazjalne.
 • 30 uczniów klasy 1a wraz z panią Agnieszką Buganik-Pszczyńską obejrzało film „Mały Książę”.
28.10.2015
 • 13 gimnazjalistów z 2 a i 2b w ramach zajęć artystycznych z panem Sławojem Dubielem zwiedziło wystawę fotograficzną w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych
 • Uczniowie klasy 2c i SAF wraz z panią Katarzyną Zając uczestniczyli w jesiennym plenerze fotograficznym na Wyspie Bolko.
21.10.2015 - 23.10.2015 Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą panią Kariną Walecko i panią Barbarą Kaniuką zwiedzają kopalnie soli w Bochni, zabytki Krakowa, klasztor w Tyńcu. W bogatym programie znajdzie się też czas na spektakl w teatrze Bagatela.

21.10.2015 - Uczniowie klasy 3a wraz z doradcą zawodowym panią Kariną Sawulską i uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą panią Anną Hamryszak uczestniczyli w warsztatach i wykładach „Uczymy się przez całe życie” zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

19.10.2015 - Dziewczęta z trzech klas drugich uczestniczyły w zajęciach w ramach profilaktyki raka piersi, prowadzonych przez przedstawiciela firmy Johnson & Johnson.

15.10.2015
 • [ »  Uroczystość ślubowania ] uczniów klas pierwszych z Dziesiątki. W tym roku ślubowało 89 gimnazjalistów z trzech klas pierwszych
 • Wizyta Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce pana Joaquína Támary Espota.
14.10.2015
 • Dzień Patrona w Dwójce przygotowany przez uczniów II D pod kierunkiem p. Marty Koperskiej
 • Magdalena Wilk i Wiktoria Cebula z 3b oraz Jakub Bratek z 3a (tzw. mały SU) w imieniu uczniów, pani Janina Sokalska w imieniu emerytowanych nauczycieli i pani Agata Smoleń zapalili światła pamięci na grobach Nauczycieli, którzy odeszli już spośród nas. Symboliczne światło pamięci dla zmarłych Absolwentów Dwójki płonie na grobie śp. Tomasza Nowaka
13.10.2015
 • Trzecioklasiści pisali badanie wyników z biologii.
 • Klasy hiszpańskie 1cPG i 2cPG zorganizowały [ »  Día de la Hispanidad ]

 • 12.10.2015 - 25 uczniów 1 a wraz z panią wychowawczynią Bożeną Owczar i panią Joanną Jabłońską, 30 uczniów 1 b wraz z panią wychowawczynią Aleksandrą Uchnast i panem Adamem Malikiem oraz 27 uczniów 1 c wraz z paniami Magdaleną Wolną-Rumin i Anną Andrzejewską uczestniczyło w tradycyjnym w Dziesiątce „Wyjeździe na dobry początek” do Głuchołaz.

  10.10.2015 - W szkolnej świetlicy odbyło się spotkanie dla uczniów klas szóstych PSP oraz ich Rodziców z dyrektorem szkoły, poświęcone zasadom rekrutacji do klas I PG 10 Dwujęzycznego na rok szkolny 2016/2017. Uczniowie i rodzice mieli również możliwość porozmawiania z p. B. Zając-Drozdek- nauczycielem j. niemieckiego, p. B. Knapiak- nauczycielem j. francuskiego i p. A. Bączkowską – nauczycielem j. hiszpańskiego.

  06.10.2015 - Uczniowie klasy 3 a oraz 3 b pisali badanie wyników z chemii.

  05.10.2015
  • Uczniowie klasy 2 c wraz z p. Joanną Jabłońską- Sobek obejrzeli w konie film "Mały Książe".
  • Uczniowie klas 2A, 2G, 2B, 3A, 3S i 3H wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem organizacji KASTU na temat studiów w Szwecji, Holandii, Anglii, Szkocji i Danii.
Wrzesień 2015 2015-10-15 00:46
29.09.2015
 • Posiedzenie Rady Rodziców ZSO Nr II.
 • 55 trzecioklasistów pisało badanie wyników z języka angielskiego.
27.09.2015 - 28.09.2015 - Pasjonaci astronomii uczestniczyli w wykładach zorganizowanych przez Wydział Fizyki UO i obserwowali zaćmienie Księżyca będącego w perygeum.

26.09.2015 - Jubileusz Szkoły. 70 rocznicę istnienia Szkoły uczciliśmy koncertem w Filharmonii Opolskiej i II Zjazdem Absolwentów.

11.09.2015 - 20.09.2015 - Uczniowie klasy 2 b „szlifują” język francuski na Lazurowym Wybrzeżu.

07.09.2015 - Gimnazjaliści z trzech klas pierwszych pisali test „na wejście” z matematyki.

01.09.2015
 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
 • Udział Pocztu Sztandarowego Szkoły w uroczystości upamiętniającej wybuch II Wojny Światowej. Nasz uczeń Michał Jędrzejczak z klasy III H wystąpił w imieniu młodzieży miasta Opola z przemówieniem "Byli tacy jak My..."
Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.