PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 
Osiągnięcia gimnazjalistów w PG10 w roku szkolnym 2016/17 1970-01-01 01:00
Konkursy międzynarodowe 2017-08-19 00:18
XX Konkurs Języka Francuskiego współorganizowany przez Towarzystwo Val de Loire –Pologne z Blois
Laureaci dla których nagrodą jest 2- tygodniowy wyjazd do Francji:
  • Julia Odelga 3b
  • Angelika Kowalska 3b
  • Oraz 2 licealistki z Dwójki: Marcelina Durska z II D i Urszula Łotarewicz z I F – Absolwentki Dziesiątki

Konkurs na wypracowanie w j. francuskim AMOPA w Dijon
  • Angelika Kowalska 3b zdobyła II miejsce w Międzynarodowym Konkursie AMOPA – w kategorii klas gimnazjalnych ze szkół spoza Francji

Ogólnopolski Konkurs Giner de los Rios Organizowany przez Ambasadę Hiszpanii 13.12.2016
  • Laureat: Liwia Eliasz 2c

Indywidualne Mistrzostwa Europy w Szachach – Praga 17-29.08.2016
  • Janek Pułtorak 3c
Konkursy ogólnopolskie 2017-08-19 00:18
Olimpiada Geograficzna dla licealistów kwiecień 2017
Rafał Starypan 3a

Olimpiada Języka Niemieckiego dla licealistów
Margarethe Szczepaniak 3a

Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów 3-4.03.2017
Marcin Borman 3c – IV miejsce w Polsce

XV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego (PSNJN) – W-wa 25.02.2017
  • Karolina Poliwoda 3a – I miejsce w Polsce
  • Julia Komor 3a– III miejsce
  • Tytuły Laureata uzyskali: Anna Grabowski i Daniel Gaida z 3a oraz Julia Nowicka z 1a.


Ogólnopolskie Zawody Marynistyczne
  • VI miejsce drużyna w składzie: Zuzanna Pokorna 3c, licealiści Karolina Sowa III F i Jakub Sokół II A
  • Konkursy wojewódzkie 2017-08-19 00:18
    Olimpiada Języka Niemieckiego dla licealistów - Opole, styczeń 2017>
    Sophia Frasek, Anna Grabowski i Margarethe Szczepaniak 3a

    Olimpiada Języka Rosyjskiego dla licealistów - Sosnowiec, marzec 2017
    Aliaksei Karalchuk 3a

    Olimpiada Lingwistyki Matematycznej dla licealistów - Wrocław, marzec 2017
    Olga Porczyńska 3a

    Olimpiada Matematyczna Juniorów II stopień - Wrocław, 14.01.2017
    Aliaksei Karalchuk 3a

    III Gimnazjalna Olimpiada Przedsiębiorczości 27.03-3.04.2017
    • Anna Jurkowska 3b,
    • Maria Szulc 3c,
    • Maria Rolla 2c


    VI wojewódzkie Wielkie Dyktando Języka Niemieckiego - Walce, 18.10.2016
    Laureaci
    • Karolina Poliwoda 3a – III miejsce
    • Margarethe Szczepaniak 3 a – IV miejsce
    Finaliści: Marta Gabriel 3a, Dawid Gaida 3a, Julia Nowicka 2a

    Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego – etap wojewódzki 5.01.2017
    Michał Dawid, Sophia Frasek, Marta Gabriel, Daniel Gaida, Anna Grabowski, Dominika Kinder Julia Komor, Karolina Poliwoda,Zofia Strzyż, Margarethe Szczepaniak z 3a Karolina Podkanowicz, Julia Sikora, Julia Waluś z 2a Adrianna Kandziora, Anna Kaźmierczuk, Julia Nowicka, Adrian Schubert z 1a

    Konkurs „Gimnazjalista 2016” Opole, 2.12.2016
    Margarethe Szczepaniak 3a

    VI Wojewódzki konkurs „W świecie finansów” - ( 21.03.2017)
    Kamil Stankiewicz 1a III miejsce


    V Konkurs Angielsko – Niemiecki „Poliglota” dla Gimnazjalistów Opolszczyzny o Puchar Dyrektora ZSO Nr II
    Margarethe Szczepaniak 3a – I miejsce
    duże wyróżnienie: Marta Drozdek 2a, Anna Grabowski 3a,Jakub Kozarski 1a
    małe wyróżnienie: Julia Komor 3a, Magdalena Tomiczak 1a, Karolina Podkanowicz 2a


    Wojewódzki Konkurs Polonistyczny
    • Zofia Strzyż 3a Laureat
    • Jan Zawadzki 2b Finalistka
    • Marta Sawicka 2c Finalista


    Wojewódzki Konkurs Języka Francuskiego
    • Dagmara Franus 3b Laureat
    • Angelika Kowalska 3b Laureat
    • Julia Odelga 3b Laureat
    • Grzegorz Janecki 3b Laureat
    • Aleksandra Krawczyk 2b Laureat
    • Adam Tkosz 3b Finalista


    Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego
    • Marta Gabriel 3a Laureat
    • Daniel Gaida 3a Laureat
    • Anna Grabowski 3a Laureat
    • Karolina Kasperek 3a Laureat
    • Dominika Kinder 3a Laureat
    • Julia Komor 3a Laureat
    • Łukasz Młynek 3a Laureat
    • Karolina Paliwoda 3a Laureat
    • Margarethe Szczepaniak 3a Laureat
    • Marcel Niesłony 3b Laureat
    • Marta Drozdek 2a Laureat
    • Julia Sikora 2a Laureat
    • Julia Waluś 2a Laureat
    • Adrianna Kandziora 1a Laureat
    • Julia Nowicka 1a Laureat
    • Karolina Karcher 3a Finalista
    • Michał Dawid 3a Finalista
    • Tomasz Walecko 2a Finalista


    Wojewódzki Konkurs Biologiczny
    • Dominika Kinder 3a Finalista
    • Natalia Denisiewicz 3a Finalista


    Wojewódzki Konkurs Matematyczny
    • Dominika Paluch 3a Finalista
    • Aliaksei Karalchuk 3a Finalista


    Wojewódzki Konkurs Geograficzny
    • Tomasz Góreczny 3a Laureat I miejsce
    • Marcin Borman 3c Finalista
    • Jan Zawadzki 2c Finalista
    Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej
    • Ewa Kozieł 3c Finalista
    • Zuzanna Łukasiuk 3c Finalista


    Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK 24.03.2017
    Angelika Rusin 3 c

    XIX Przegląd Teatrów Obcojęzycznych – Opole, 3.03.2017
    • II miejsce za sztukę „Rotkappchen”: Marta Drozdek, Laura Dzierżanowska, Celestyna Rumin, Jagoda Rybicka, Karolina Podkanowicz, Julia Waluś, Tobiasz Bazan, Mateusz Marciak 2a
    • III miejscu za sztukę "Alicia en el Pais de las Maravillas": Liwia Eliasz, Emilia Kucharska, Maria Rolla, Hanna Szostak, Aleksandra Szulc, Alicja Szulc, Magdalena Ochota 2c
    • IV miejsce za sztukę ”Aschenputtel”: Alicja Fryc, Julia Kołodziej, Julia Sikora, Dominika Śliwińska, Emilia Wiśniak, Zuzanna Tomaszewicz, Arkadiusz Sobieraj, Jakub Sobków i Tomasz Walecko 2a


    Mistrzostwa Województw w Szachach
    I miejsce i złoty medal drużyna w składzie: Julia Trusz, Aliaksei Karalchuk i Tomasz Góreczny 3a, Jan Pułtorak 2c, Kamil Stankiewicz 1a Kwalifikacja do Mistrzostw Polski.

    Mistrzostwa Województwa Opolskiego w piłce siatkowej 15.03.2017
    drużyna w składzie: Dominika Aleksandroff, Angelika Rusin 3c, Julia Huminiak, Zuzanna Siebiert, Ewa Sosińska 2a, Zuzanna Lisiecka, Alicja Tomaszewska 2b, Aleksandra Jakóbczak 2c, Magdalena Nawara 1b, Maria Bodzioch, Aleksandra Serafin 1c

    Julia Trusz z 3a zostali laureatką plebiscytu MOS na 10-ciu najlepszych sportowców-uczniów. Podsumowanie plebiscytu Grodków,13 stycznia 2017r. Wyniki konkursu fotograficznego 800 lat Opola „Gdzieś w środku Europy – spotkania kultur”
    Wyróżnienia: Aleksandra Grodzicka 3a, Sebastian Stemplewski 1b i Jakub Zienkiewicz 3c. Wyniki ogłoszono: 7 kwietnia 2017r. na VII Opolskim Forum Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej
    Konkursy miejskie 2017-08-19 00:18
    IV Opolski Konkurs Pomocy Przedmedycznej Szkół Gimnazjalnych (21 III 2017)
    I miejsce drużyna w składzie : Julia Odelga(c) 3b, Dominika Kinder i Margarethe Szczepaniak 3a, Mateusz Szlachetko 3c

    Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
    Angelika Rusin 3 c – I miejsce w Opolu

    XI Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „Śpiewajmy razem” Magdalena Czekaj 2c I miejsce

    21 marca 2017r. Hanna Śmiechowska (1b) zdobyła II Wyróżnienie, a Beata Kłeczek (1b)V wyróżnienie w konkursie wiedzy o Fryderyku Chopinie „Talentem – świata obywatel” zorganizowanym przez Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Opolu.

    Patrycja Kurek i Katarzyna Rokosz z 2b 4 czerwca 2017r. otrzymały Nagrodę Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu „Złoty Pegaz”.

    Zofia Winnik z 1a i Magdalena Czekaj z 1c zostały Laureatkami IV Gali Opolskich Ogrodów Talentów. Tytuł Laureata przypadł również grupie teatralnej z Dziesiątki w składzie: Laura Dzierżanowska, Marta Drozdek, Julia Kołodziej, Karolina Podkanowicz, Julia Waluś, Tobiasz Bazan i Mateusz Marciak z 2a oraz Celestyna Rumin z 3a. Uroczyste wręczenie Dyplomów odbędzie się19 czerwca 2017 r. w czasie imprezy plenerowej na Placu Wolności.

    Mistrzostwa Opola w piłce ręcznej Opole,24.11.2016
    brązowy medal drużyna w składzie: Jakub Poliwoda, Aleksander Sak, Adam Szczepaniak, Jędrzej Szczepanowski 3a, Stanisław Borysewicz, Michał Gomułka,Grzegorz Janecki, Jakub Kmieciak, Karol Rutkowski 3b, Paweł Karaczyn, Mateusz Szlachetko 3c, Jakub Sobków 2a, Michał Dudek 2b, Tymoteusz Sobków 1a
    Konkursy międzygimnazjalne 2017-08-19 00:18
    XVI Dolnośląskie Mecze Matematyczne
    Drużyna w składzie: Dominika Paluch, Zofia Strzyż, Aliaksei Karalchuk (kapitan),Łukasz Młynek 3a Grzegorz Janecki, Karol Rudkowski 3b, Alicja Fryc, Ewa Sosińska, Artur Krukowski, Jakub Sobków 2a, Aleksander Musz i Jan Pułtorak 2c

    VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „All you need is song” - 24.03.2017
    Zofia Winnik z 1a – II miejsce w kategorii solistów
    Konkursy szkolne 2017-08-19 00:18
    V Walentynkowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej
    Kategoria soliści:
    • I miejsce:Julia Röhrich, 1c – piosenka w j. angielskim „Set fire to the rain” - Adele
    • II miejsce: Julia Smulska, 1c piosenka w j. ang. „I will always love you” – Whitney Houston
    • III miejsce: Amelia Wronowska, 1bpiosenka w j. francuskim “S.O.S” – Indila
    Kategoria grupy:
    • I miejsce: klasa 1c, piosenka w j. hiszpańskim "Sofia” - Alvaro Soler
    • II miejsce: klasa 1 a, piosenka w j. angielskim “Stitches” – Shawn Mendes
    • III miejsce: klasa 3a, piosenka w j. angielskim “We’re all in this together” – High School Musical
    • wyróżnienie: zespół muzyczny z klasy 2a piosenka w j. ang. „Out of the Black” - Royal Blood


    Szkolnego konkursu "Ruta por la lengua y la cultura de los paises hispanohablantes"
    • I miejsce: Maria Rolla 2c
    • II miejsce: Karolina Winiarska 2c
    • III miejsce: Emilia Kucharska 2c


    Konkurs języka hiszpańskiego i wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych Organizowany przez ZSO Nr II - etap II 30.01.2017 Zuzanna Łukasiuk i Natalia Sala 3c, Liwia Eliasz, Emila Kucharska, Maria Rolla, Karolina Winiarska i Paweł Szokalski 2c
    Gratulacje 2017-08-19 00:18
    Wszystkim Gimnazjalistom serdecznie gratulujemy!
    Dziękujemy Nauczycielom, pod których kierunkiem nasi uczniowie z „Dziesiątki" mogli rozwijać swoje pasje i talenty
    A. Smoleń, A. Iszczuk
    Archiwum osiągnięć 2017-08-19 00:18
    Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.