Krótka historia naszej szkoły... 2014-05-05 12:00

Historia Publicznego Gimnazjum Nr 10 Dwujęzycznego w Opolu sięga niedalekiej przeszłości, gdyż powstało dopiero w 2010 roku. Mieści się w budynku Publicznego Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Kazimierza Pułaskiego 3, które razem z gimnazjum tworzy Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu.

W 2010 roku otrzymano zgodę na otwarcie pierwszej klasy gimnazjum o profilu niemieckojęzycznym i w tymże roku pierwszy rocznik wszedł w mury szkoły.

W kolejnym roku powstały już dwie klasy z językiem przewodnim niemieckim oraz francuskim.

Z inicjatywą utworzenia Publicznego Gimnazjum Nr 10 wystąpił dyrektor mgr Aleksander Iszczuk, który jest zarazem dyrektorem LO2.
Głównym założeniem tego przedsięwzięcia było to, aby uczniowie i nauczyciele wzajemnie lepiej się poznali przez okres gimnazjum, a jednocześnie wiedza która zostanie przekazana uczniom będzie postawą do dobrego startu w liceum.

Nauczyciele uczący w gimnazjum to wysoko wykwalifikowana kadra, która kształci również licealistów. Wybrane przedmioty prowadzone są w języku wykładowym dla danej klasy co było jednym z założeń powstania PG10.

Aktualnie do gimnazjum uczęszcza 150 uczniów, którzy odnoszą liczne sukcesy na różnorodnych konkursach i olimpiadach.

Uczennica
Klasa 2a, PG 10