Sekcja dwujezyczna hiszpanska 2017-09-18 02:28
Najważniejsze wydarzenia z życia klas hiszpańskich w roku szkolnym 2017/2018
Wazne strony 2017-11-11 09:22
[ »  La Consejería de Educación ] de la Embajada de España en Varsovia: [ »  facebook j. hiszpańskiego ] pani profesor Agnieszki Bączkowskiej

Kastylia i Leon w Polsce 2017-11-11 09:33
czyli KONKURS FOTOGRAFICZNY organizowany przez Biuro Promocji Kastylli i Leon we współpracy z Biurem ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce. Konkurs polega na zamieszczaniu włanych zdjęć zrobinych w Kastylii i León i umieszczanie ich w aplikacji konkursowej [ »  na stronie https://premium.easypromosapp.com/p/816793 ]. Nagrodą jest podróż dla dwoch osób do regionu Kastylia i Leon. Konkurs trwa od 1 listopada 2017r. do 30 kwietnia 2018r.
[ »  REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „KASTYLIA I LEÓN W POLSCE” ]
Dia de los Muertos 2017-10-28 23:39
27 października odbyła się już druga lekcja kultury hiszpańskiej dla młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej Nr 15 w Opolu w ramach współpracy klas dwujęzycznych z językiem hiszpańskim w PG10 z nowo powstałą klasą 7c w PSP15.
Tym razem klasa 3cPG przedstawiła "Día de los Muertos" czyli Radośnie obchodzone w Meksyku Święto Zmarłych, które zostało wpisane na niematerialną listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Uczniowie gimnazjum zaprezentowali film animowany, prezentację połączoną z krótkim przedstawieniem. Ponadto młodsi koledzy mieli okazję nauczyć się nowej piosenki po hiszpańsku pt. "Los esqueletos" oraz posłuchać pięknej ballady pt. "Mil años más" w wykonaniu Julii Smulskiej z 2c. Wszystko odbywało się w odpowiedniej scenerii "Día de los Muertos" oraz z pomysłowymi charakteryzacjami uczniów klas 3c oraz 2c, co zostało docenione przez jury siódmoklasistów, którzy w konkursie na najoryginalniejsze przebranie wybrało 10 finalistów, a następnie laureatkę konkursu - Liwię Eliasz z klasy 3c.
Podczas spotkania siódmoklasiści mieli okazję porozmawiać w gimnazjalistami o klasie dwujęzycznej hiszpańskiej i możliwościach jakie te klasa stwarza uczniom. Najbardziej podobały im się opowieści o wyjazdach klasowych do Hiszpanii.
[ »  Galeria zdjęć ]
Frida w Poznaniu 2017-10-28 12:08
27 października uczniowie klasy 2cPG pojechali do Poznania zwiedzić wystawę pt. Frida Kahlo i Deigo Riviera w Centrum Kultury ZAMEK. Podczas wycieczki ucznioiwe realizowali dwa projekty: fotograficzny - fotoreportaż z Poznania oraz "No te cortes" na film po hiszpańsku.
Dia de la Hispanidad 2017-10-22 01:34
W dniu 17 października 2017 sekcja hiszpańska gościła Pana Radcę ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii, Pana Joaquína Támara Espot. Najpierw odbyło się spotkanie z uczniami klasy 3cPG, reprezentacją klasy 2cPG oraz maturzystami, którzy uczą się języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym. Uczniowie podczas spotkania rozmawiali o przyszłości i możliwościach jakie stwarza klasa dwujęzyczna z językiem hiszpańskim w liceum.
Następnie uczniowie klasy 3c wspólnie z uczniami nowej klasy hiszpańskiej 7c w Szkole Podstawowej nr 15 obchodzili Día de la Hispanidad, czyli Dzień Hiszpańskości, obchodzony jako święto narodowe w ponad dwudziestu państwach. Jest to wspólne święto krajów hiszpańskojęzycznych oraz tych krajów, które z Hiszpanią dzielą szeroko pojęte dziedzictwo kulturowe, czyli święto 500 milionów ludzi żyjących na wszystkich kontynentach.
Uczniowie obu klas pochwalili się swoimi umiejętnościami językowymi i talentami artystycznymi - były piosenki i kabaret po hiszpańsku.
Uroczystość odbyła się w obecności Pana Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii, dyrekcji obu szkół, przedstawicielki Wydziału Oświaty Miasta Opola, pani Jolanty Kurtyki oraz rodziców uczniów klasy 7c.
Podczas akademii nastąpiło również podsumowanie konkursu fotograficznego na kolaż zdjęć pt. „Mi viaje a Valencia”. Laureatkami konkursu były: Julia Tomaszewska, Julia Smulska i Marta Wróbel z klasy 2cPG.
[ »  Galeria zdjęć ]
[ » Artykuł w NTO ].
Viaje a Salamanca 2017-10-22 01:15
W drugim tygodniu września Pani Anna Andrzejewska wraz z grupą licealistów odwiedziła zaprzyjaźnioną szkołę języka hiszpańskiego Mester w Salamance. [ »  A oto relacja z pobytu - video ].
Podsumowanie konkursu fotograficznego - Mi viaje a Valencia 2017-09-18 02:36
I miejsce w konkursie fotograficznym na najlepszy kolaż zdjęć relacjonujacych wyjazd językowo-kulturalny do Walencji zdobyła uczennica klasy 2c - Julia Tomaszewska. A oto [ »  galeria wszystkich fotografii ].
Archiwum 2017-09-18 02:20