PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 
Sekcja dwujezyczna hiszpanska 2017-09-18 02:28
Najważniejsze wydarzenia z życia klas hiszpańskich w roku szkolnym 2017/2018
Wazne strony 2017-11-11 09:22
[ »  La Consejería de Educación ] de la Embajada de España en Varsovia: [ »  facebook j. hiszpańskiego ] pani profesor Agnieszki Bączkowskiej

Dia de la Hiszpanidad 2018-10-24 07:05
W tym roku "El Día de la Hispanidad" obchodziły wspólnie klasy dwujęzyczne w Opolu, czyli uczniowie klasy 1J PLOII, 3c PG10 oraz uczniowie klas VIIb i VIIIc PSP15 pod opieką pań nauczycielek: Anny Andrzejewskiej, Agnieszki Bączkowskiej, Laury Miera-Ruíz, Marii Sadłoń i Katarzyny Zając. Gospodarzem spotkania była klasa 1J, która przygotowała między innymi układ taneczny do La Gozadera - Gente De Zona. Klasa 3c zaśpiewała ulubioną piosenkę pt. "Perdoname" oczywiście ze wspaniałą choreografią taneczną, natomiast uczniowie PSP15 zaprosili nas do teatru w niesamowitą podróż po Hiszpanii i po niektórych krajach hiszpańskojęzycznych. Ponadto klasa siódma zaśpiewała kolejny nasz ulubiony szlagier Alvaro Solera pt. "Sofia". Były również występy solistek, zaśpiewały: Julia Smulska utwór z filmu „Coco” pt. „La Bikina”, Sonia Rup piosenkę A. Solera pt. Volar oraz w roli Shakiry wystąpiła Julia Röhrichi zaśpiewała przebój „Waka Waka”.
Honorowym gościem spotkania była iberystka, blogerka, vlogerka i tancerka z Wrocławia, pani Kaja Sadowska, która dla naszych uczniów przygotowała bardzo energetyczne warsztaty taneczne. Podczas wywiadu z panią Kają okazało się, że jest pasjonatką języków obcych, oprócz znajomości hiszpańskiego biegle posługuje się językiem angielskim, włoskim, francuskim, a także chińskim i koreańskim.
Ponadto uczniowie uczestniczyli w interesujacych warsztatach językowych z panią Laurą Miera Ruíz, nauczycielem natywnym, oraz z panią Anną Andrzejewską, nauczycielką literatury i języka hiszpańskiego.
[ » Galeria zdjęć ]
[ » Pani Kaja o nas napisala na fb SO KAJKA ]

VI Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpanskojęzycznej 2018-04-08 08:28
Julia Röhrich z klasy 2c otrzymała wyróżnienie w VI Konkursie Piosenki Hiszpańskojęzycznej, który odbył się 6 kwietnia w Raciborzu. Do konkursu przystąpiło ponad 110 uczestników z blisko 50 placówek w całej Polsce. Rano jury wysłuchało wszystkich wykonawców, popołudniu natomiast na deskach domu kultury zaprezentowali się wyłonieni laureaci. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Hiszpanii w Polsce. W tym roku naszą szkołę reprezentowały: Julia Röhrich z klasy 2c wraz z grupą taneczną w składzie - Wiktoria Wasylik i Natalia Zapart oraz Hania Szostak i Marta Sawicka z klasy 3c, które zaprezentowały bardzo ciekawy repertuar. A oto wspaniałe występy solowe naszych uczennic:
[ »  Występ Julii Röhrich ]
[ »  Występ Hani Szostak ]
[ »  Występ Marty Sawickiej ]
Carnaval de Santa Cruz de Tenerife 2018-01-12 09:03
10 stycznia klasa 3c była gospodarzem III edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Hiszpanii, tym razem w kontekście idiomów i w rytmach Karnawału w Santa Cruz de Tenerife.
W konkursie wzięli udział uczniowie Gimnazjum Katolickiego, klasy 7c Szkoły Podstawowej nr 15 oraz uczniowie klasy 2c naszego gimnazjum. Uczestnicy konkursu przygotowali własnoręcznie ilustracje graficzne wybranych idiomów hiszpańskich oraz rozwiązywali quiz wiedzy z idiomów. Ponadto konkurs odbywał się w rytmach Karnawału w Santa Cruz de Tenerife. Nie zabrakło żartów, muzyki, salsy i pięknych piosenek. Zarówno gospodarze spotkania jak i uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością w swoich kreacjach karnawałowych. Zgodnie z tradycja karnawału na Teneryfie nie obyło się bez wyboru królowej karnawału, w naszym przypadku uczniowie wybierali el Rey del Carnaval. Został nim Michał Zawadzki z klasy 3c.
Natomiast zwyciężczyniami konkursu została grupa pod pseudonimem „Dream Team” – uczennice klasy 2cPGNatalia Diakowicz, Julia Tomaszewska i Marta Wróbel. Pozostałe dwa miejsca przypadły uczniom z Gimnazjum Katolickiego, na drugim uplasowała się drużyna „La cucaracha”, którą reprezentowały: Katarzyna Broczkowska, Kamila Leszczyńska i Alicja Mierzwińska, a na trzecim miejscu grupa „La bamba” w składzie Jowita Domicz, Szymon Nabrzuchowski i Maciej Korbaś.
[ » Galeria zdjęć z karnawału ]
Concurso internacional de fotomontaje 2018-01-08 13:19
Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii oglosiła kolejną edycje konkursu na fotomontaż. Tym razem tematem jest "España suma"
[ » Regulamin konkursu ]
III Miedzyszkolny Konkurs Wiedzy o Hiszpanii 2018-01-02 16:35
10 stycznia odbędzie się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Hiszpanii, tym razem w kontekście idiomów i w rytmach Karnawału w Santa Cruz de Tenerife.
[ » Regulamin konkursu ]
[ » Lista idiomów ]
Można inspirować się poprzednim konkursem rysunkowym na idiomy hiszpańskie – [ » Galeria ]
Wyróznienie na film po hiszpansku 2017-12-17 14:09
Dwie grupy uczniów z klasy 3c, pod pseudonimami: Camuflaje czyli Hanna Szostak, Magdalena Ochota, Michał Zawadzki oraz Kacper Zelkowier za fim pt. "Cómo murió el don Quijote" oraz grupa Los amigos inseparables czyli Iza Bober, Marysia Rolla, Mateusz Pawłowski i Barbnaba Bogdał za film pt. "Las almas pasajeras" otrzymali wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie na Film Krótkometrażowy po hiszpańsku pt. "No te cortes" organizowanym przez Ambasadę Hiszpanii w Polsce. Więcej [ » na stronie ].
W dniu 15 grudnia wyróżnieni uczniowie wraz z pania Katarzyną Zając pojechali na galę wręczenia nagród w Kinie Elektronik w Warszawie. Dyplomy wręczali pan Radca ds. Edukacji Joaquín Támara Espot, oraz wyśmienite Jury - para filmowców z Hiszpanii - kompozytorka Eva Gancedo nagrodzona Goyą za muzykę do filmu "La buena estrella" i scenarzysta i reżyser Rafael Gordon - autor filmów "La reina Isabel en persona" i "La mirade de Quka Leele". Wyróżnione filmy można obejrzeć:
Serdecznie gratulujemy!
Kastylia i Leon w Polsce 2017-11-11 09:33
czyli KONKURS FOTOGRAFICZNY organizowany przez Biuro Promocji Kastylli i Leon we współpracy z Biurem ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce. Konkurs polega na zamieszczaniu włanych zdjęć zrobinych w Kastylii i León i umieszczanie ich w aplikacji konkursowej [ »  na stronie https://premium.easypromosapp.com/p/816793 ]. Nagrodą jest podróż dla dwoch osób do regionu Kastylia i Leon. Konkurs trwa od 1 listopada 2017r. do 30 kwietnia 2018r.
[ »  REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „KASTYLIA I LEÓN W POLSCE” ]
Dia de los Muertos 2017-10-28 23:39
27 października odbyła się już druga lekcja kultury hiszpańskiej dla młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej Nr 15 w Opolu w ramach współpracy klas dwujęzycznych z językiem hiszpańskim w PG10 z nowo powstałą klasą 7c w PSP15.
Tym razem klasa 3cPG przedstawiła "Día de los Muertos" czyli Radośnie obchodzone w Meksyku Święto Zmarłych, które zostało wpisane na niematerialną listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Uczniowie gimnazjum zaprezentowali film animowany, prezentację połączoną z krótkim przedstawieniem. Ponadto młodsi koledzy mieli okazję nauczyć się nowej piosenki po hiszpańsku pt. "Los esqueletos" oraz posłuchać pięknej ballady pt. "Mil años más" w wykonaniu Julii Smulskiej z 2c. Wszystko odbywało się w odpowiedniej scenerii "Día de los Muertos" oraz z pomysłowymi charakteryzacjami uczniów klas 3c oraz 2c, co zostało docenione przez jury siódmoklasistów, którzy w konkursie na najoryginalniejsze przebranie wybrało 10 finalistów, a następnie laureatkę konkursu - Liwię Eliasz z klasy 3c.
Podczas spotkania siódmoklasiści mieli okazję porozmawiać w gimnazjalistami o klasie dwujęzycznej hiszpańskiej i możliwościach jakie te klasa stwarza uczniom. Najbardziej podobały im się opowieści o wyjazdach klasowych do Hiszpanii.
[ »  Galeria zdjęć ]
Frida w Poznaniu 2017-10-28 12:08
27 października uczniowie klasy 2cPG pojechali do Poznania zwiedzić wystawę pt. Frida Kahlo i Deigo Riviera w Centrum Kultury ZAMEK. Podczas wycieczki ucznioiwe realizowali dwa projekty: fotograficzny - fotoreportaż z Poznania oraz "No te cortes" na film po hiszpańsku.
Dia de la Hispanidad 2017-10-22 01:34
W dniu 17 października 2017 sekcja hiszpańska gościła Pana Radcę ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii, Pana Joaquína Támara Espot. Najpierw odbyło się spotkanie z uczniami klasy 3cPG, reprezentacją klasy 2cPG oraz maturzystami, którzy uczą się języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym. Uczniowie podczas spotkania rozmawiali o przyszłości i możliwościach jakie stwarza klasa dwujęzyczna z językiem hiszpańskim w liceum.
Następnie uczniowie klasy 3c wspólnie z uczniami nowej klasy hiszpańskiej 7c w Szkole Podstawowej nr 15 obchodzili Día de la Hispanidad, czyli Dzień Hiszpańskości, obchodzony jako święto narodowe w ponad dwudziestu państwach. Jest to wspólne święto krajów hiszpańskojęzycznych oraz tych krajów, które z Hiszpanią dzielą szeroko pojęte dziedzictwo kulturowe, czyli święto 500 milionów ludzi żyjących na wszystkich kontynentach.
Uczniowie obu klas pochwalili się swoimi umiejętnościami językowymi i talentami artystycznymi - były piosenki i kabaret po hiszpańsku.
Uroczystość odbyła się w obecności Pana Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii, dyrekcji obu szkół, przedstawicielki Wydziału Oświaty Miasta Opola, pani Jolanty Kurtyki oraz rodziców uczniów klasy 7c.
Podczas akademii nastąpiło również podsumowanie konkursu fotograficznego na kolaż zdjęć pt. „Mi viaje a Valencia”. Laureatkami konkursu były: Julia Tomaszewska, Julia Smulska i Marta Wróbel z klasy 2cPG.
[ »  Galeria zdjęć ]
[ » Artykuł w NTO ].
Viaje a Salamanca 2017-10-22 01:15
W drugim tygodniu września Pani Anna Andrzejewska wraz z grupą licealistów odwiedziła zaprzyjaźnioną szkołę języka hiszpańskiego Mester w Salamance. [ »  A oto relacja z pobytu - video ].
Podsumowanie konkursu fotograficznego - Mi viaje a Valencia 2017-09-18 02:36
I miejsce w konkursie fotograficznym na najlepszy kolaż zdjęć relacjonujacych wyjazd językowo-kulturalny do Walencji zdobyła uczennica klasy 2c - Julia Tomaszewska. A oto [ »  galeria wszystkich fotografii ].
Archiwum 2017-09-18 02:20
Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.