PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 
Informacje 2014-10-17 09:55
Listy przyjętych do PG 10 wywieszone są w holu szkoły.
Zebranie z rodzicami uczniów przyjętych do PG10 odbędzie się we wtorek 8 lipca br. o godz 16:00 na dolnej sali gimnastycznej.

Szkolny zestaw podręczników do PG 10 na rok szkolny 2014/2015: [ » [Pobierz] ]
Rekrutacja do PG 10 2014-10-08 13:27
Listy zakwalifikowanych do klas pierwszych PG10 wywieszone są na niebieskiej tablicy w holu szkoły.
Sekretariat przyjumje dokumenty związane z rekrutacją do PG10 do 3 lipca (w godzinach od 800 do 1600).
Lepsi od Licealistów! 2014-10-08 13:27
Uczniowie klasy 3a: Marysia Herok, Zuzia Kulpa, Kasia Kuta, Karol Charyło, Adam Kalus i Mateusz Pająk otrzymali medale za zwycięstwo w Mistrzostwach Szkoły w koszykówce mieszanej.
Gratulujemy!
Nagrody 2014-10-08 13:27
27 czerwca 2014 roku Kacper Kaciłowicz z klasy 2b z rąk Pana Dyrektora nagrodę za uzyskanie tytułu Mistrza Ortografii Języka Francuskiego I Dyktanda w Języku Francuskim dla Gimnazjalistów, które miało miejsce 29 I 2014. Wyróżnienia otrzymali Katarzyna Żymańczyk – z klasy 3b, Aleksandra Markowska – z klasy 2 b i Paweł Łuczak z klasy 1 b.
Gratulujemy!
Msza na zakończenie roku szkolnego 2014-10-08 13:27
Gdzie: U oo. Jezuitów.
Kiedy: W piątek 27.06 o godz. 8:00.
Dla kogo: Dla wszystkich :)
Opolskie Orły 2014-10-08 13:27
W opolskiej Filharmonii nasi gimnazjaliści zostali uhonorowani przez Pana Prezydenta Ryszarda Zembaczyńskiego zaszczytnym tytułem „Opolskiego Orła”. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Weronika Adamowicz z klasy 3 a – Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, Martyna Osada z klasy 2 b i Felix Frasek z klasy 3 a - Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, Gregor Przywara i Tomasz Żelezik z klasy 2a, Felix Frasek i Patryk Wieczorek – Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego oraz Julia Waszkiewicz z klasy 2b i Zuzanna Kociubińska z klasy 1 b za zajęcie I miejsca w kategorii Street Dance Show Open Class podczas Krajowych Mistrzostw Polski IDO.
Serdeczne gratulacje!
„Z przedsiębiorczościa na Ty” (PG 5) 2014-10-08 13:27
Kinga Adamowicz, Aleksandra Markowska i Kacper Kaciłowicz z klasy 2b zdobyli III miejsce w międzygimnazjalnym konkursie organizowanym przez PG 5 „Z przedsiębiorczościa na Ty”.
Gratulujemy Naszym drugoklasistom!
Młodzi recytują poezję 2014-10-08 13:27
Fabian Komor z klasy 3a zajął I miejsce Konkurs recytatorski w języku niemieckim „Młodzi recytują poezję - Jugend tragt Gedichte vor”.
Gorąco gratulujemy!
Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii 2014-10-08 13:27
Maja Porażko z klasy 1b oraz Michał Grzelak z klasy 1a zajęli II miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii organizowanym przez PG 8 w Opolu. Konkurs odbył się 3 czerwca 2014 r.
Ogromnie się cieszymy z Waszego sukcesu!!
Ogólnopolskie Zawody Marynistyczne 2014-10-08 13:27
Z radością informujemy, ze Aneta Dogiel i Karolina Sowa z klasy 3a na odbywających się w Pucku Ogólnopolskich Zawodach Marynistycznych wywalczyły IX miejsce.
Jesteśmy z Was dumni!!!
Francja znana i nieznana 2014-10-08 13:27
W dniu 28 maja uczniowie klasy 2b wzięli udział w Konkursie „Francja znana i nieznana” zorganizowanym przez PG 7 w Opolu. Z radością informujemy, że I miejsce zajęła Aleksandra Markowska, na II miejscu uplasowała się Michalina Lustig, a III miejsce wywalczył Kacper Kaciłowicz.
Gratulujemy serdecznie!
Zebrania z rodzicami 2014-10-08 13:27
We wtorek 3 czerwca 2014 o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami uczników wszystkich klas PG10. Na spotkaniach będzie m.in. przedstawiana informacja o zagrożeniach oceną niedostateczną. [ » [Więcej] ]
Młodzi recytują poezję 2014-10-08 13:27
7 maja 2014 roku w Prószkowie Marysia Herok i Fabian Komor zostali Laureatami wojewódzkiego konkursu recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzi recytują poezję”
Serdecznie gratulujemy!
Od kamyka do Euro 2014-10-08 13:27
8 maja 2014 roku drużyna z „Dziesiątki” w składzie Nina Zbawczuk, Paweł Drymluch i Paweł Eifler z klasy 2a zajęła III miejsce w wojewódzkim konkursie „Od kamyka do Euro” zorganizowanym przez PG w Turawie.
Gratulujemy!
Sztafeta pływacka 2014-10-08 13:27
Z radością informujemy, że sztafeta dziewcząt w składzie: Marcelina Bryś, Marianna Chmiel, Kasia Kuta i Zuzia Kulpa z klasy 3a, Julia Rybarczyk i Kasia Żymańczyk z klasy 3b, Julia Jabłońska z klasy 2a oraz Monika Mydlarz z klasy 1a wywalczyła VI miejsce w Mistrzostwach Województwa w pływaniu.
Serdecznie gratulujemy!
Mistrzostwa Województwa w Pływaniu 2014-10-08 13:27
W Mistrzostwach Województwa w pływaniu w rywalizacji indywidualnej Marcelina Bryś zdobyła IV miejsce w stylu grzbietowy, a Marianna Chmiel zajęła miejsce w stylu klasycznym. Marcelina i Marianna są uczennicami klasy 3a.
Gorąco gratulujemy!!!
Wręczenie dyplomów 2014-10-08 13:27
Uroczystość wręczenia Dyplomów Laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
16 maja 2014 r. Pani Kurator Halina Bilik wręczyła 12 dyplomów gimnazjalistom z „Dziesiątki”. Dyplomy otrzymali: Weronika Adamowicz z klasy 3 a – Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego i Olaf Werner z klasy 3 b – Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.
Aż troje uczniów z PG 10 zdobyło laury w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym. Są to: Martyna Osada z klasy 2 b, Felix Frasek z klasy 3 a oraz Sebastian Kinas z klasy 3b.
Uczniowie z "Dziesiątki" zdobyli też siedem tytułów Laureata w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego. Trzy pierwsze miejsca w województwie przypadły Julii Hentschel z klasy 3a, Gregorowi Przywarze z klasy 2a oraz Darii Koziol z klasy 3a. Laureatmi tegoż konkursu są również: Felix Frasek, Mateusz Kozub i Patryk Wieczorek z klasy 3a oraz Tomasz Żelezik z klasy 2a.
Gorąco gratulujemy!!!
Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym 2014-10-08 13:27
16 maja 2014 r. Tomasz Żelezik z klasy 2a zdobył II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski.
Serdecznie gratulujemy!
Jesteśmy z Ciebie dumni!
Konkurs Języka Niemieckiego 2014-10-08 13:27
Julia Hentschel, Daria Koziol i Patryk Wieczorek z klasy IIIa oraz Gregor Przywara i Tomek Żelezik z klasy IIa jako laureaci Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego zostali zaproszeni na dwudniowy wyjazd do Wiednia przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Wycieczka odbędzie się 13 i 14 czerwca 2014 r.
Gratulujemy ciekawego wyjazdu!
5,6,7 maja 2014-10-08 13:27
5, 6 i 7 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla uczniów klasy 3a oraz 3b :-)
Uczniowie klas drugich w tych dniach piszą badanie wyników (w poniedziałek z j. polskiego, we wtorek z matematyki w środę z historii i wiedzy o społeczeństwie) Zbiórka pod wyznaczonymi salami o 8:45.
Pierwszoklasiści badanie wyników mają w poniedziałek (j. polski) i we wtorek (matematyka). Zbiórka pod wyznaczonymi salami o 8:45.
W środę, 7 maja o godz. 9:00 pierwszoklasiści mają zajęcia zorganizowane przez wychowawcę.
Prosimy przynieść legitymacje szkolne!
Młodzi recytują poezję 2014-10-08 13:27
Maria Herok i Fabian Komor z klasy 3a oraz Marcin Hellbach z klasy 1a zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursu recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzi recytują poezję” w kategorii szkół gimnazjalnych . Zawody odbędą się 7 maja w Prószkowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
29 i 30 kwietnia 2014-10-08 13:27
29 i 30 kwietnia lekcje odbywają się wg zwykłego planu.
Rekrutacja do PG 10 - egzamin językowy 28.04.2014 2014-10-08 13:27
Uczniów klas VI starających się o przyjęcie do PG 10 prosimy o przybycie pod wyznaczone sale egzaminacyjne o godzinie 8:45.
Uczniowie powinni mieć ze sobą legitymację szkolną bądź inny dokument potwierdzający tożsamość.
Uwaga zainteresowani rekrutacją do klasy Ic (z j. hiszpańskim). Ze względu na liczbę chętnych egzamin przeniesiono z sali 132 do sali 23 (dolna sala gimnastyczna).
Zajęcia po świętach 2014-10-08 13:27
W środę zajęcia odbywają się wg zwykłego planu!
Klasa 3a i 3b - egzamin o godz. 9:00 - zbiórka pod górną salą gimnastyczną o 8:30!!!
Rekolekcje 2014-10-08 13:27
Zajęcia podczas rekolekcji
W dniach 14.04 - 16.04 zajęcia będą skrócone do 25 minut. Wszystkie przerwy mają 5 minut. Lekcja 8 kończy się o 11.55. Zajęcia z lekcji 9 i 10 - odwołane.
Gimnazjaliści mają rekolekcje na lekcji 4, 5 i 6. Na lekcję 7 i 8 gimnazjaliści wracają na lekcje.
Zajęcia podczas rekolekcji 2014-10-08 13:27
Zapraszamy na rekolekcje szkolne w dniach 14.04, 15.04 i 16.04.
Rekolekcje obywać się będą w kościele jezuitów ul. Czaplaka 1.
Gimnazjum – 9:45 - po rekolekcjach powrót do szkoły i o 13:00 zapraszamy do kawiarenki w Xaverianum.
W Świecie Finansów 2014-10-08 13:27
Z radością informujemy, że do finału III Wojewódzkiego Konkursu "W świecie finansów" zakwalifikowali się następujący uczniowie z "Dziesiątki": Gregor Przywara i Paweł Drymluch z klasy 2a – I miejsce, Paweł Eifler z klasy 2a – II miejsce, Nina Zabawczuk z klasy 2a – III miejsce, Tomasz Rusin z klasy 2a i Piotr Bednarski z klasy 3a – IV miejsce, Karolina Kowalczyk z klasy 2a – V miejsce oraz Tomasz Żelezik z klasy 2a – VI miejsce.
Finał konkursu odbędzie się 30 kwietnia w Szarej Willi.
Serdecznie gratulujemy!!!
Rekrutacja 2014-10-08 13:27
Na wniosek rodziców komisja rekrutacyjna podjęła decyzję o uwzględnieniu w części ustnej sprawdzianu uzdolnień kierunkowych wszystkich tytułów finalistów wojewódzkich konkursów z języków obcych (jako uzdolnienia do nauki języka obcego). Zaświadczenia potwierdzające uzyskanie tytułu finalisty należy dostarczyć do sekretariatu szkoły do dnia 22.04.2014.
Festiwal Tańca 2014-10-08 13:27
Zespół Kaletadanse w składzie: Wiktoria Cebula, Zuzia Kociubińska, Julia Orzechowska, Kamila Wachal, Julia Waszkiewicz i Magdalena Wilk z klasy I B 11 kwietnia 2014 r. został Laureatem Festiwalu Tańca w kategorii szkół gimnazjalnych organizowanego przez MDK w Opolu. Koncert Laureatów odbędzie się 28 kwietnia 2014 r. w Filharmonii Opolskiej.
Serdecznie gratulujemy!!!
XII Ogólnopolski Konkurs Jezyka Niemieckiego 2014-10-08 13:27
Julia Henschel i Daria Koziol z klasy 3a uzyskały tytuł Laureata XII Ogólnopolskiego Konkursu Jezyka Niemieckiego, który odbył się 16 marca 2014 r. w Instytucie Goethego w Warszawie.
Jesteśmy z Was dumni!!
Gorąco gratulujemy!
Wojewódzki Konkurs Techniczny 2014-10-08 13:27
Eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Technicznego dla gimnazjalistów odbędą się w poniedziałek 07.04 o godzinie 14:15 w sali 116. Zapisy do 07.04 do godziny 11:00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam.
K. Żyta
Wojewódzki Konkurs Matematyczny 2014-10-08 13:27
Olaf Werner z klasy 3b został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.
Gorące gratulacje!
Wojewódzki Konkurs Historyczny 2014-10-08 13:27
Ola Solecka z klasy 3b, Marcelina Durska i Ola Markowska z klasy 2 b oraz Tomek Żelezik z klasy 2 a 14 marca 2014 r. zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.
To powód do dumy!
Gratulujemy!
Wojewódzki Konkurs Fizyczny 2014-10-08 13:27
Olaf Werner z klasy 3b 19 marca 2014 r. został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego.
To powód do dumy!
Gratulujemy!
Młodzi recytują poezję 2014-10-08 13:27
Do etapu rejonowego konkursu recytatorskiego w języku niemieckim "Młodzi recytują poezję" w kategorii gimnazjum zakwalifikowali się: Maria Herok i Fabian Komor z klasy 3a oraz Marcin Hellbach z klasy 1a.
Gratulujemy!
Trzech laureatów z "Dziesiątki" 2014-10-08 13:27
Martyna Osada z klasy 2b, Felix Frasek z klasy 3a oraz , Sebastian Kinas z klasy III b zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.
Jesteśmy z Was dumni!
Gorąco gratulujemy!
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego 2014-10-08 13:27
Weronika Adamowicz z klasy 3a została laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.
Jesteśmy z Ciebie dumni!
Gorąco gratulujemy!
Dzień otwartych drzwi w PG 10 2014-10-08 13:27
22 marca 2014 (sobota), godz. 10:00 Dzień Otwartych Drzwi w "Dziesiątce" – zapraszamy uczniów klas VI i ich Rodziców.
Zebranie z rodzicami 25.03.2014 2014-10-08 13:27
W dniu 25 marca o godz. 17:00 odbędą się spotkania z rodzicami uczniów wszystkich klas.
II Konkurs Angielsko-Niemiecki 2014-10-08 13:27
Rozstrzygnięto II Konkurs Angielsko-Niemiecki dla Gimnazjalistów Opolszczyzny o Puchar Dyrektora ZSO Nr II w Opolu.
I miejsce - Julia Geisler i Aleksander Geisler - PG 9
I wyróżnienie - Michał Dunaj - Społeczne Językowe Gimnazjum WSERO
II wyróżnienie - Magdalena Fronia - PG Prószków
III wyróżnienie - Andrea Kern - PG Walce
IV wyróżnienie - Anna Herud - PG Walce
V wyróżnienie - Tomasz Żelezik - PG 10
VI wyróżnienie - Paweł Ejfler - PG 10
Jesteśmy pod wrażeniem waszych lingwistycznych umiejętności.
Gratulujemy!
I Opolski Konkurs Pomocy Przedmedycznej 2014-10-08 13:27
"I Opolski Konkurs Pomocy Przedmedycznej Szkół Gimnazjalnych"- rozstrzygnięty
W dniu 21.03.2014r. odbył się w naszej szkole I Opolski Konkurs Pomocy Przedmedycznej Szkół Gimnazjalnych, zorganizowany przez UM Opola,MODN w Opolu oraz naszą szkołę, nad którym patronat objął Prezydent Miasta Opola. W turnieju wzięły udział prawie wszystkie drużyny opolskich gimnazjów. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja naszego gimnazjum w składzie: Marcelina Bryś, Katarzyna Żymańczyk, Joanna Wojtaszek i Agnieszka Szlachetko. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa w turnieju. Dziewczyny zasilą skład SGR (Szkolna Grupa Ratownicza).
Turniej nie odbył by się bez wsparcia instruktorów i wolontariuszy. W przygotowaniu imprezy i jej przeprowadzeniu wzięli udział: instruktorzy SGR: Agata Pilarska,Karolina Misiorowska,Natalia Gołyga,Filip Kucharski, oraz wolontariusze z klas : 1D, 1G, 3bPG. Zwycięskim drużynom nagrody wręczył vice Prezydent Miasta Opola Pan Krzysztof Kawałko. Podziękowania dla współorganizatorów : Pani Marzeny Kawałko (RM Opola),Pana Grzegorza Pielaka (MODN w Opolu), oraz dyrektorowi ZSO II w Opolu Panu Aleksandrowi Iszczukowi . Jeszcze raz gratulujemy wszystkim drużynom a zwłaszcza zwycięzcom oraz wszystkim dzięki ,którym turniej mógł się odbyć. Do zobaczenia za rok ! :)
Zespół Instruktorów SGR ZSO II w Opolu
Tomasz Rogoziewicz - Opiekum SGR ZSO II w Opolu
Siedmiu laureatów z "Dziesiątki" 2014-10-08 13:27
Julia Hentschel, Daria Koziol, Felix Frasek, Mateusz Kozub i Patryk Wieczorek z klasy III a, Gregor Przywara i Tomek Żelezik z klasy II a zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.
Finalistami tego konkursu zostali: Jan Grzelak z 3a i Dawid Komor z 1a.
Jesteśmy z Was dumni!
Gorąco gratulujemy!
Stypendia motywacyjne 2014-10-08 13:27
Uczniów uprawnionych do odbioru stypendiów motywacyjnych za I semestr roku szkolnego 2013/2014 prosimy o ich odbiór w księgowości.
Konkurs Chemiczny 2014-10-08 13:27
Przypominamy o konkursie chemicznym organizowanym przez "Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie". Konkurs w formie testu zostanie przeprowadzony 14 marca 2014r(piątek). Uczniowie, którzy uiścili opłatę proszeni są o punktualne przybycie do sali 209 na lekcji 8(godz.14:10).
Nauczyciele chemii
Wojewódzki Konkurs Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce. 2014-10-08 13:27
Piotr Bednarski z klasy 3a, Karolina Kowalczyk, Nina Zabawczyk, Paweł Czudaj, Paweł Drymluch i Paweł Ejfler z klasy 2a oraz Kinga Żmuda z klasy 2 b zakwalifikowali się do finału I Wojewódzkiego Konkursu Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce.
Serdecznie gratulujemy!
I Opolski Konkurs Pomocy Przedmedycznej Szkół Gimnazjalnych 2014-10-08 13:27
W dniu 21 marca br. o godz. 9:00 rozpocznie się w naszej szkole turniej ratowniczy - I Opolski Konkurs Pomocy Przedmedycznej Szkół Gimnazjalnych, nad którym patronat objął Prezydent Miasta Opola. Konkurs organizują: Urząd Miasta Opola, Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz nasza szkoła. Sędziami będą ratownicy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Ponadto odbędą się też pokazy sprzętu używanego przez zawodowych ratowników.

Drużyna PG 10 w składzie: Marcelina Bryś (3a), Katarzyna Żymańczyk, Agnieszka Szlachetko i Joanna Wojtaszek (3b) oraz Szkolna Grupa Ratownicza ZSO NR II, serdecznie zapraszają gimnazjalistów odwiedzajcych naszą szkołę w Dniu Otwartych Drzwi do kibicowania swoim drużynom. Trzymamy kciuki za nasze ratowniczki!
Wojewódzki Konkurs Matematyczny 2014-10-08 13:27
Olaf Werner z klasy 3b zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.
Zawody odbędą się 27 marca 2014 r.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wojewódzki Konkurs Fizyczny 2014-10-08 13:27
Z radością informujemy, że Olaf Werner z klasy 3b znalazł się wśród 14 finalistów Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Konsultacje dla rodziców 2014-10-08 13:27
W dniu 4 marca o godz. 17:00 odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów wszystkich klas.
Wojewódzki Konkurs Chemiczny 2014-10-08 13:27
Z radością informujemy, że Martyna Osada z klasy 2b z wynikiem 100% dobrych odpowiedzi i Sebastian Kinas oraz Felix Frasek z klasy 3a zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.
Zawody odbędą się 26 marca 2014 r.
Serdecznie gratulujemy!!!
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego 2014-10-08 13:27
Z radością informujemy, że Weronika Adamowicz z klasy 3a zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.
Zawody odbędą się 21 marca 2014 r.
Serdecznie gratulujemy!!!
Walentynkowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej 2014-10-08 13:27
Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na II Walentynkowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej dla PG 10 na 5 i 6 lekcji 14 lutego (piątek) do świetlicy.
Organizatorzy
Tenis stołowy 2014-10-08 13:27
Z radością informujemy, że 5 lutego 2014 r. Maria Herok z klasy 3a zakwalifikowała się do finału Mistrzostw Województwa w tenisie stołowym.
Zawody finałowe odbędą się 12 lutego w Gorzowie Śląskim.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
XII Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego 2014-10-08 13:27
Julia Henschel, Daria Koził i Patryk Wieczorek z klasy 3a oraz Gregor Przywara z klasy 2a zakwalifikowali się do zawodów regionalnych XII Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego.
Etap regionalny odbędzie się 16 marca w Instytucie Goethego w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Szachy drużynowe 2014-10-08 13:27
Z radością informujemy, że 1 lutego 2014 r. drużyna w składzie: Janusz Wrzosek z klasy 3a, Tomasz Żelezik z klasy 2a, Olaf Werner z klasy 2b oraz Karolina Parzybut i Oskar Werner z klasy 1b zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Opola w Szachach.
Serdecznie gratulujemy!
Konkurs 2014-10-08 13:27
Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie "Jakie znasz zawody?". Konkurs adresowany jest do gimnazjalistów z całego kraju, polega na nakręceniu 60 sekundowego filmiku na temat wybranego zawodu z zaproponowanej listy zawodów. Więcej informacji u doradcy zawodowego (pok.110).
Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego 2014-10-08 13:27
Z radością informujemy, że Julia Hentschel, Daria Kozioł, Felix Frasek, Jan Grzelak i Mateusz Kozub, Patryk Wieczorek z klasy 3a, Gregor Przywara i Tomasz Żelezik z klasy 2a oraz Dawid Komor z klasy 1a zakwalifikowali się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Opolskiego Kuratora Oświaty.
Zawody odbędą się 10 marca 2014 r.
Gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wojewódzki Konkurs Historyczny 2014-10-08 13:27
Z radością informujemy, że Aleksandra Solecka z klasy 3b, Marcelina Durska i Ola Markowska z klasy 2b oraz Tomek Żelezik z klasy 2a zakwalifikowali się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Historycznego organizowanego przez Opolskiego Kuratora Oświaty.
Zawody odbędą się 14 marca 2014r.
Gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Koszykówka chłopców 2014-10-08 13:27
Karol Charyto, Felix Frasek, Adak Kalus, Mateusz Pająk z klasy 3a oraz Łukasz Ciesiołkiewicz, Maks Grad, Paweł Januszewski, Paweł Kozłowski i Bartosz Michalewski z klasy 3b zqajeli I miejsce w Finałach Mistrzostw Miasta Opola w koszykówce chłopców.
Gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Tenis stołowy 2014-10-08 13:27
Maria Herok z klasy 3 a zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Opola w tenisie stołowym. Zajmując I miejsce w mieście Marysia wywalczyła sobie prawo do startu w Mistrzostwach Województwa.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
XX Konkurs Recytatorski w języku niemieckim "Młodzież recytuje poezję" 2014-10-08 13:27
XX Konkurs Recytatorski w języku niemieckim "Młodzież recytuje poezję" / "Jugend trägt Gedichte vor"
Dnia 13.03.14 odbędą się w sali 101 eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego w j. niemieckim:
- lekcja 4 : swoje utwory recytują licealiści,
- lekcja 5 :swoje utwory recytują gimnazjaliści.
Zgłoszenia do konkursu prosimy kierować do nauczycieli germanistów do 10.03.14r.

Regulamin konkursu oraz zbiór wierszy do wyboru dostępne są na stronie [ » www.tskn.vdg.pl ], zakładka konkursy.
II Konkurs Angielsko-Niemiecki dla gimnazjalistów Opolszczyzny o puchar Dyrektora ZSO Nr II w Opolu. 2014-10-08 13:27
Do etapu ustnego II Konkursu Angielsko-Niemieckiego dla gimnazjalistów Opolszczyzny o puchar Dyrektora ZSO Nr II w Opolu zakwalifikowali się:
  • Adamowicz Weronika - PG10
  • Wieczorek Patryk - PG10
  • Grzelak Jan - PG10
  • Frasek Felix - PG10
  • Ejfler Paweł - PG10
  • Żelezik Tomasz - PG10
  • Przywara Gregor – PG10
  • Geisler Julia - PG 9
  • Geisler Aleksander - PG9
  • Romanowski Bartosz - PG 9
  • Borkowska Aleksandra - PG9
  • Herud Anna - PG Walce
  • Kern Andrea - PG Walce
  • Feliks Stefania - PG Biadacz
  • Klose Sarah - PG Nr 2 Nysa
  • Fronia Magdalena - PG Prószków
  • Jednaki Mikołaj - Społeczne Językowe Gimnazjum WSERO
  • Dunaj Michał - Społeczne Językowe Gimnazjum WSERO
  • Etap ustny odbędzie się 21.03.2014 roku.
    Serdecznie gratulujemy!
    Spotkania z rodzicami 2014-10-08 13:27
    W dniu 21.01.2014 odbędą się spotkania z rodzicami w [ » następujących salach ]
    Zajęcia z robotyki! 2014-10-08 13:27
    Wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych zajęciami z robotyki (klocki Lego mindstorms) zapraszam na zajęcia w czwartek o godzinie 15:00 do sali 116.
    K. Żyta
    Zebranie przewodniczących 2014-10-08 13:27
    Zebranie przewodniczących klas pierwszych odbędzie się w poniedziałek, 13.01 o godzinie 12:15 w sali 116.
    Kurs języka hiszpańskiego i francuskiego 2014-10-08 13:27
    Uwaga kandydaci do PG10 na rok 2014/15
    11 stycznia 2014r. rozpocznie się kurs języka hiszpańskiego jak również i francuskiego na pozoimie 0 dla kandydatów do PG10 - do klas: hiszpańskiej lub francuskiej.
    Zajęcia języka hiszpanskiego zaczną się o godz. 9.00 w sali 117 natomiast języka francuskiego w sali 217 rowniez o godz. 9.00.
    Chętnych serdecznie zapraszamy.
    Walentynowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów PG10 2014-10-08 13:27
    Uwaga Gimnazjaliści!
    II Walentynowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów PG10
    14 luty 2014 r. w świetlicy szkolnej
    Śpiewamy piosenki w języku angielskim, niemieckim lub francuskim o przyjaźni lub miłości.
    Kategorie: soliści, duety/małe grupy (do 4 osób), duże grupy.
    Poza wykonaniem wokalnym i językowym będzie oceniana aranżacja, kostiumy i choreografia (w układzie tanecznym mogą występować osoby dodatkowe).
    Zgłoszenia należy kierować (wraz z podkładem muzycznym na płycie CD) do 7 lutego 2014 r. do p. Katarzyny Kotlińskiej lub nauczycieli języków obcych uczących w gimnazjum.
    Idą Święta... 2014-10-08 13:27
    Spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnej i ciepłej atmosferze.
    W nadchodzącym 2014 roku samych wspaniałych chwil, zdrowia i determinacji w realizacji osobistych i zawodowych planów, a przede wszystkim zdrowia i życzliwości ludzkiej wszystkim pracownikom, uczniom i ich rodzinom życzy
    Dyrekcja Szkoły
    Konkurs na opowiadanie 2014-10-08 13:27
    Wyniki szkolnego Konkursu na Opowiadanie
    W kategorii gimnazjum 1 miejsce ex aequo: Paweł Drymluch z kl. 2a oraz Janusz Wrzosek z kl. 3a. W kategorii liceum: 1 miejsce zajęła Agnieszka Maćków z 3F, 2 miejsce - Justyna Leśkiewicz z 1C, 3 miejsce - Marta Czerwińska z 2D. Wyróżnienie otrzymały Anna Mieszczak z 1A oraz Izabela Zwadło z 2C.
    Zachęcamy do lektury: [ » Link ]
    Dolnośląskie Mecze Matematyczne 2014-10-08 13:27
    W drugiej kolejce rozgrywek Dolnośląskich Meczy Matematycznych reprezentacja PG nr 10 wygrała z drużyną PG nr 3 z Brzegu 40:6.
    Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Felix Frasek, Jan Grzelak, Karol Charyło, Patryk Wieczorek - klasa III a, Karolina Sadlak i Olaf Werner - klasa III b, Marcin Gabrem, Tomasz Żelezik - klasa II a oraz Kacper Kaciłowicz i Jakub Łuczak - klasa II b.
    Gratulujemy!
    Młodzieżowa Rada Miasta 2014-10-08 13:27
    Daniel Stadnik z IILO został przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta. Sekretarzem został Maciej Pawlak z PG 10. Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w podejmowaniu trafnych decyzji.
    Olimpiada matematyczna 2014-10-08 13:27
    Olaf Werner z klasy 3b zakwalifikował się do zawodów II stopnia Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.
    Zawody odbędą się 18 stycznia 2014 r.
    Serdecznie gratulujemy!!!
    Kurs j. hiszpańskiego 2014-10-08 13:27
    Informacje dotyczące kursu języka hiszpańskiego dla kandydatów do PG10.
    Chciałam poinformować, iż kurs j. hiszpańskiego - poziom 0 zacznie się w sobotę, 14 grudnia o godzinie 9:00 w sali 117.
    O 9:00 rozpocznie się krótkie spotkanie z p. dyrektorem szkoły - Aleksandrem Iszczukiem, na którym przedstawiona zostanie nauczycielka j. hiszpańskiego - p. Anna Szeląg.
    Zajęcia będą trwały 2x45 minut.
    Odpłatność za kurs 80 zł za miesiąc, tj za 4x2 lekcje.
    Kolejne zajęcia odbywać się będą w styczniu - 4, 11, 18, itd.
    Katarzyna Zając
    I Konkurs o Hiszpanii dla kandydatów do PG10 2014-10-08 13:27
    Szanowni Państwo,
    mamy ogromną przyjemność ogłosić I edycję Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Hiszpanii, który jest inicjatywą Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu.
    Więcej informacji:
    [ » List przewodni ]
    [ » Regulamin ]
    I po wyborach... 2014-10-08 13:27
    W dniu 6 grudnia 2013 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nową przewodniczącą SU została Karolina Misiorowska z klasy II C. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w pracy samorządowej w roku 2014.
    Konkurs Chemiczny 2014-10-08 13:27
    OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY
    Serdecznie zapraszamy uczniów PG 10 i PLO Nr II do udziału w konkursie chemicznym organizowanym przez "Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie".
    Zgłoszenia przyjmowane są do 9 grudnia 2013r. przez nauczycieli chemii w sali 209 i 109. Zgłaszając się do udziału w konkursie należy uiścić opłatę w wysokości 8 zł.
    Konkurs w formie testu zostanie przeprowadzony 14 marca 2014r. (czas 45 minut).
    Więcej informacji na stronie [ » www.alchemik.suwikr.pl ].
    Nauczyciele chemii
    Dolnośląskie Mecze Matematyczne 2014-10-08 13:27
    W pierwszej kolejce rozgrywek Dolnośląskich Meczy Matematycznych reprezentacja PG nr 10 wygrała z drużyną PG nr 1 z Prudnika 36:35.
    Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Felix Frasek, Jan Grzelak, Karol Charyło, Patryk Wieczorek - klasa 3a, Karolina Sadlak i Olaf Werner - klasa 3b, Marcin Gabrem, Tomasz Żelezik - klasa 2a oraz Kacper Kaciłowicz i Jakub Łuczak - klasa 2b.
    Gratulujemy
    Chcę żyć bezpiecznie 2014-10-08 13:27
    Udział uczniów klasy 1a: Mai Olszewskiej, Joanny Ratusznej, Karoliny Sdzuj, Jakuba Bratka, Bartłomieja Musza, Piotra Palucha, Bartosza Rosiaka i Michała Szyndlera w Konkursie małych form teatralno – filmowych „Chcę żyć bezpiecznie” zorganizowanym w ramach projektu „Opole bez przemocy”.
    Po prostu świadomy 2014-10-08 13:27
    Karolina Rybakowska z klasy 2a otrzymała wyróżnienie w Konkurs Literackim „Po prostu Świadomy” zorganizowany w ramach projektu „Opole bez przemocy”.
    Prawda o AIDS 2014-10-08 13:27
    Elżbieta Kucharska z klasy 2a zdobyła I miejsce w III Turniej Wiedzy PCK „Prawda o AIDS- przekaż ją dalej”.
    Serdecznie gratulujemy!
    Jarmark Bożonarodzeniowy 2014-10-08 13:27
    W piątek, 29.11.2013 w sali 04 na długiej przerwie – 12:15 ZEBRANIE przewodniczących klas PG 10 i PLO II w sprawie Jarmarku Bożonarodzeniowego.
    Zapraszam J. Jabłońska - Sobek
    Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia 2014-10-08 13:27
    Do zawodów rejonowych XXII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia (w kategorii szkół gimnazjalnych) zakwalifikował się Paweł Czudaj z klasy 2a. Zawody rejonowe odbędą się 13 grudnia 2013 roku.
    Gratulujemy!
    Wojewódzki Konkurs polonistyczny 2014-10-08 13:27
    Weronika Adamowicz z klasy 3a, Karolina Sadlak, Katarzyna Żymańczyk, Julia Osipiak i Karolina Trzciańska z klasy 3b, Karolina Kowalczyk i Paweł Eisler z klasy 2a oraz Aleksandra Markowska z klasy 2b zakwalifikowali się do etapu miejskiego Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego. Konkurs odbędzie się 7 lutego 2014 roku.
    Gratulujemy
    Konkurs na opowiadanie w języku angielskim. 2014-10-08 13:27
    Konkurs na opowiadanie w języku angielskim.
    Serdecznie zapraszamy licealistów i gimnazjalistów do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na opowiadanie w języku angielskim, który będzie kończył się słowami:
    "At that moment I realised that not every Christmas gift suited everyone."
    Ilość słów: 300 - 350.
    Prace prosimy wysyłać wyłącznie w wersji elektronicznej na adres [ » szadzian2@gmail.com ] do 16 grudnia 2013. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
    Wojewódzki Konkurs Biologiczny 2014-10-08 13:27
    Marta Regulska i Aleksandra Władyga z klasy 3a, Agnieszka Szlachetko z klasy 3b, Paweł Czudaj i Szymon Mrozek z klasy 2a oraz Krzysztof Zuber z klasy 2b zakwalifikowali się do etapu miejskiego Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, który odbędzie się 13 lutego 2014 roku.
    Gratulujemy!
    Wojewódzki Konkurs Matematyczny 2014-10-08 13:27
    Felix Frasek i Jan Grzelak z klasy 3a, Karolina Sadlak, Agnieszka Szlachetko, Sebastian Kinas i Olaf Werner z klasy 3b oraz Tomasz Żelezik z klasy 2a zakwalifikowali się do etapu miejskiego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, który odbędzie się 12 lutego 2014 roku.
    Gratulujemy!
    Wojewódzki Konkurs Chemiczny 2014-10-08 13:27
    Felix Frasek i Jan Grzelak z klasy 3a, Agnieszka Szlachetko i Katarzyna Żymańczyk z klasy, Martyna Osada i Mateusz Wyrąbek oboje z kl. 2 b oraz Sebastian Kinas z klasy 3b zakwalifikowali się do etapu miejskiego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, który odbędzie się 6 lutego 2014 roku.
    Gratulujemy!
    Wojewódzki Konkurs Geograficzny 2014-10-08 13:27
    Jan Grzelak z klasy 3a, Julia Martuś z klasy 2b oraz Michał Grzelak z klasy 1a zakwalifikowali się do etapu miejskiego Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, który odbędzie się 5 lutego 2014 roku.
    Gratulujemy!
    Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego 2014-10-08 13:27
    Weronika Adamowicz i Jan Grzelak z klasy 3a, Sebastian Kinas – z klasy 3b, Ines Figielus z klasy 2a, Jakub Łuczak z klasy 2b oraz Piotr Książek z klasy 1a zakwalifikowali się do etapu miejskiego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, który odbędzie się 3 lutego 2014 roku.
    Gratulujemy!
    Wojewódzki Konkurs Historyczny 2014-10-08 13:27
    Aleksandra Solecka z klasy 3b, Tomasz Żelezik z klasy 2a oraz Marcelina Durska i Aleksandra Markowska z klasy 2b zakwalifikowali się do etapu miejskiego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Konkurs odbędzie się 17 stycznia 2014 roku.
    Gratulujemy!
    Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego 2014-10-08 13:27
    Julia Hentschel, Maria Herok, Daria Kozioł, Martin Cholewa, Felix Frasek, Jan Grzelak, Fabian Komor, Mateusz Kozub i Patryk Wieczorek z klasy 3a, Julia Kuczek, Paweł Eisler, Tomasz Grabowski, Gregor Przywara i Tomasz Żelezik z klasy 2a oraz Laura Bernet, Marta Ful, Marcin Hellbach, Henryk Kaźmierczuk i Dawid Komor z klasy 1a zakwalifikowali się do etapu miejskiego Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, który odbędzie się 16 stycznia 2014 roku.
    Gratulujemy!
    Wojewódzki Konkurs Fizyczny 2014-10-08 13:27
    Marianna Chmiel, Aneta Dogiel, Felix Frasek, Jan Grzelak, Olek Łysiak, Łukasz Michalski i Patryk Wieczorek z klasy 3a, Sebastian Kinas, Bartosz Michalewski, Karolina Sadlak i Olaf Werner z klasy 3b, Marcin Gabren i Gregor Przywara z klasy 2a, Jakub Łuczak i Jakub Sokół z klasy 2b, Michał Grzelak i Piotr Książek z klasy 1a oraz Kacper Janczyszyn z klasy 1b zakwalifikowali się do etapu miejskiego Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, który odbędzie się w MDK.
    Gratulujemy!
    Odyseja umysłu 2014-10-08 13:27
    Odyseja umysłu - zapraszamy chętnych gimnazjalistów i licealistów we wtorek 26 listopada, godz. 15:15, sala 117.
    Konkurs plastyczny 2014-10-08 13:27
    Agnieszka Berest i Jolanta Twarduś z klasy 3b zdobyły wyróżnienie w Konkursie plastycznym "Ja wobec przemocy" zorganizowanym w ramach projektu "Opole bez przemocy".
    Gratulujemy
    Spotkania z rodzicami 2014-10-08 13:27
    W dniu 26 listopada 2013 (wtorek) o godz 17:00 odbędą się spotkania z rodzicami uczniów PG 10.
    Na spotkaniach będą przekazywane informacje o proponowanych ocenach (w tym ocenach niedostatecznych!). Lista sal w [ » dokumencie ].
    Konkurs literacki 2014-10-08 13:27
    Maja Olszewska z klasy 1a zajęła III miejsce w konkursie literackim zorganizowanym przez Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim.
    Gratulujemy!
    Wielkie Dyktando... 2014-10-08 13:27
    Gregor Przywara z klasy 2 a okazał się bezkonkurencyjny i zdobył I miejsce w IV Wielkim Dyktandzie Języka Niemieckiego w kategorii szkół gimnazjalnych. Na dzisiejszej gali w GOK w Walcach Gregor odebrał dyplom i nagrody.
    Serdecznie gratulujemy!
    Wojewódzki Konkurs Chemiczny 2014-10-08 13:27
    Serdecznie zapraszam do udziału w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego dla Gimnazjalistów, który odbędzie się 22.11.2013r. Zapisy do konkursu przyjmuję do 15.11.2013 r. (sala 209).
    Ewa Ferens-Mrocheń
    IV Wielkie Dyktando Języka Niemieckiego 2014-10-08 13:27
    W IV Wielkim Dyktandzie Języka Niemieckiego laureatem w kategorii szkół gimnazjalnych został Gregor Przywara z klasy 2a.
    Serdecznie gratulujemy!
    Konkurs j. angielskiego 2014-10-08 13:27
    Zapraszamy gimnazjalistów do wzięcia udziału w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, który odbędzie się 12 listopada br. o godz. 8.00 i potrwa 2 godziny lekcyjne w świetlicy szkolnej. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka angielskiego uczący w PG.
    Wyniki konkursu 2014-10-08 13:27
    Do II ( miejskiego ) etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów województwa opolskiego w roku szkolnym 2013/2014 zakwalifikowali się:
    Julia Hentschel 3a, Felix Frasek 3a, Mateusz Kozub 3a, Gregor Przywara 2a, Daria Koziol 3a, Fabian Komor 3a, Julia Kuczek 2a, Marcin Hellbach 1a, Patryk Wieczorek 3a, Tomasz Żelezik 2a, Maria Herok 3a, Dawid Komor 1a, Laura Bernert 1a, Marta Ful 1a, Henryk Kaźmierczuk 1a, Jan Grzelak 3a, Martin Cholewa 3a, Tomasz Grabowski 2a, Paweł Ejfler 2a.
    II etap odbędzie się 16.01.2014 w czwartek o godz. 9:00 w MDK w Opolu.
    Gratulujemy!
    Sukces muzyczny 2014-10-08 13:27
    Weronika Denisiewicz z klasy 3a zajęła I miejsce w konkursie piosenki autorskiej „Potok” zorganizowanym w III LO w Opolu.
    Gratulujemy!
    Konkursy dla gimnazjalistów 2014-10-08 13:27
    Konkursy dla gimnazjalistów
    Komenda Miejska Policji w Opolu zaprasza gimnazjalistów do wzięcia udziału w następujących konkursach:
    1. Ja przeciwko przemocy! – konkurs plastyczny (prace w formie plakatu A3 – kredka, farba lub flamaster, wykonanie indywidualne lub w zespole dwuosobowym) – termin składania prac: 4 listopada.
    2. Wolny od uzależnień! – konkurs plastyczny (prace w formie plakatu A3 – kredka, farba lub flamaster, wykonanie indywidualne lub w zespole dwuosobowym) – termin składania prac: 12 listopada.
    3. Po prostu świadomy – konkurs literacki (prace w formie opowiadania 4-6 stron /czcionka Times New Roman 12 pkt., odstęp 1,5/, napisane indywidualnie lub w zespole dwuosobowym) – termin składania prac: 12 listopada.
    4. Chcę żyć bezpiecznie – konkurs filmowy (prace w formie filmu w formacie MPEG lub AVI, długość do 10 minut, wykonane w zespole max. 8-osobowym0 – termin składania prac: 12 listopada.
    Do zdobycia nagrody rzeczowe.
    Szczegółowe informacje u pedagoga szkolnego (A. Konopnicki) oraz u wychowawców klas.
    Sukces poetycki 2014-10-08 13:27
    Weronika Denisiewicz uczennica klasy 3a zdobyła wyróżnienie w XIX Konkursie Poetyckim w Legnicy.
    Gratulujemy!
    Zaczytani - Podaruj książkę 2014-10-08 13:27
    Jeśli masz książkę, której już nie czytasz, a chciałbyś sprawić radośc dzieciom będącym w szpitalu, to prosimy podaruj książkę. Najchętniej przyjmujemy książki dla dzieci i młodzieży w wieku 3-18 lat. Wspieramy ogólnopolską kampanię na rzecz czytelnictwa. Książki prosimy zostawiać w Bibliotece Szkolnej.
    Dyktando j. niemieckiego 2014-10-08 13:27
    Lista Uczniów PG10, zakwalifikowanych do IV WIELKIEGO WOJEWÓDZKIEGO DYKTANDA JĘZYKA NIEMIECKIEGO w Walcach, 16.10.2013: Julia Hentschel kl.3a, Gregor Przywara kl.2a, Tomasz Żelezik kl.2a, Felix Frasek kl.3a, Mateusz Kozub kl.3a
    Wyjazd pierwszoklasistów 2014-10-08 13:27
    Uwaga uczniowie klas I a oraz I b.
    W piątek 11 października wyjazd integracyjny do Głuchołaz. Zbiórka o 7:50 na dziedzińcu szkoły pod arkadami. Do zobaczenia
    Wychowawcy klas pierwszych
    Konkursy... 2014-10-08 13:27
    WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA GIMNAZJUM
    Etap szkolny odbędzie się dnia 30.10.2013 w środę w świetlicy szkolnej na lekcji pierwszej i drugiej. (8:00- 9:30)

    II KONKURS ANGIELSKO- NIEMIECKI DLA GIMNAZJALISTÓW OPOLSZCZYZNY O PUCHAR DYREKTORA ZSO NR II
    Etap pisemny dla uczniów gimnazjum Nr 10 Dwujęzycznego odbędzie się dnia 04.12.2013 w środę w świetlicy szkolnej na lekcji pierwszej i drugiej. (8:00-9:30)
    Spotkanie z Dyrekcją 2014-10-08 13:27
    Szanowni Państwo, drodzy uczniowie szkół podstawowych!
    Zapraszamy do Publicznego Gimnazjum Nr 10 Dwujęzycznego w Opolu
    W dniu 5 października 2013 (sobota) o godzinie 10:00 zapraszamy na spotkanie informacyjne z dyrekcją i nauczycielami szkoły.
    Odpowiemy na najbardziej nurtujące Was pytanie:
    Jak zostać uczniem PG 10 w roku szkolnym 2014/15?
    Opowiemy Wam o naszej szkole oraz o wymaganiach i formule egzaminów wstępnych, które odbędą sie pod koniec kwietnia 2014 roku.
    Konkurs j. niemieckiego 2014-10-08 13:27
    Zapraszamy uczniów PG 10 do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie z Języka Niemieckiego. Etap szkolny odbędzie się w środę - 09.10.2013 w świetlicy szkolnej na pierwszej godzinie lekcyjnej.
    Konkursy 2014-10-08 13:27
    Nauczyciele języka niemieckiego zapraszają wszystkich uczniów gimnazjum oraz liceum do udziału w konkursach: "W języku serca - In der Sprache des Herzens", "Ślady niemieckości w Twoim regionie" oraz "Super Star 2013". Informacje i zapisy u p. Bożeny Owczar i Danieli Ploch. Więcej informacji:
    [ » Ślady... ]         [ » W języku serca ]         [ » Super Star ]
    Spotkanie z szóstoklasistami i ich rodzicami 2014-10-08 13:27
    Uczniowie klas VI i ich Rodzice
    W sobotę 5 października 2013 o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie dla Rodziców i uczniów klas VI szkoły podstawowej zainteresowanych kontynuowaniem nauki w PG 10.
    Spotkanie z rodzicami 2014-10-08 13:27
    W dniu 10 września 2013 (wtorek) odbędą się spotkania z rodzicami uczniów PG 10.
    Klasy I: godz. 17:00 spotkanie wychowawcami w wyznaczonych salach.
    Klasy II: godz.17:00 spotkanie wychowawcami i wicedyrektorem w wyznaczonych salach.
    Klasa III: godz. 17:00 spotkanie wychowawcami i dyrektorem w wyznaczonych salach.

    Lista sal w [ » dokumencie ].
    Stypendium szkolne 2014-10-08 13:28
    Uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej (dochód na osobę w rodzinie nie powinien przekraczać 456 zł netto) pobiera wniosek o przyznanie stypendium szkolnego u pedagoga szkolnego (p. 224). Wypełniony przez rodziców wniosek oddaje się do 16 września 2013 r. do pedagoga szkolnego.
    ESPAÑOL ES FÁCIL 2014-10-08 13:28
    Wszystkich zainteresowanych nauką j. hiszpańskiego w ramach kółka j. hiszpańskiego, zarówno początkujących jak i zaawansowanych, zapraszam na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w najbliższy czwartek 5 września 2013 r. o godz. 11:20 w sali nr 216.
    Jacek Drabik
    Zajęcia w dniu 2 września 2014-10-08 13:28
    Sale, w których po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego odbędą się lekcje wychowawcze i pozostałe zajęcia w poniedziałek - 2 września 2013:
    [ » Rozkład zajęć ]
    Wypłata stypendiów 2014-10-08 13:28
    Z dniem 03.09.2013 r. księgowość ZSO II rozpoczyna wypłaty stypendiów motywacyjnych za II semestr roku szkolnego 2012/2013.
    [ » Lista stypendystów ]
    Rozpoczęcie roku szkolnego 2014-10-08 13:27
    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 - poniedziałek, 2 września 2013, godz. 9:00 na szkolnym dziedzińcu.
    Uczniowie klas I o godz 8:45 spotykają się z wychowawcami w salach: 205 klasa 1a, 207 klasa 1 b i pod ich opieką udają sie na uroczystość.
    Uczniowie klas II i III zajmują miejsca w podcieniach na parterze(klasy drugie na prawo od wejścia, klasy trzecie na lewo od wejścia.
    Przypominamy, że w naszej szkole 2 września jest również dniem nauki - odbędą się już pierwsze lekcje wg specjalnie na ten dzień przygotowanego planu.

    Ojcowie Jezuici zapraszają uczniów PLO II i PG 10 2 września (poniedziałek) na godz. 8:00 na Mszę Św z okazji początku nowego roku szkolnego.
    Rekrutacja 2014-10-08 13:28
    Oryginały dokumentów przyjmowane są w sekretariacie szkoły do środy (3 lipca) w godzinach od 8:00 do 16:00.
    Konkurs Historia Bliska... 2014-10-08 13:28
    Fabian Komor z klasy 3a otrzymał II nagrodę specjalną w XVII Ogólnopolskim Konkursie Historia Bliska „Polacy – Sąsiedzi po II wojnie światowej: przeciw sobie, obok siebie, razem...” organizowanym przez Ośrodek KARTA.
    Gratulujemy!
    Nareszcie wakacje! 2014-10-08 13:28
    Wszystkim gimnazjalistom życzymy udanych i spokojnych wakacji.
    Do zobaczenia we wrześniu :)
    Podręczniki 2013/14 2014-10-08 13:28
    Szkolny wykaz podręczników na rok szkolny 2013/2014.[ » Pobierz ]
    II miejsce dla młodych artystów z „Dziesiątki” 2014-10-08 13:28
    Na VI Przeglądzie Gimnazjalnych Grup Teatralnych w Krapkowicach uczniowie PG 10 za szkic komiczny „Śmierć i medycyna” zostali nagrodzeni II miejscem.
    Na scenie wystąpiły: Kasia Kochanek i Ola Krzyształowicz, Asia Wojtaszek i Kasia Żymańczyk oraz Karolina Trzcińska i Agnieszka Szlachetko. Za oprawę muzyczną i serwis techniczny odpowiadała Julka Osipiak.
    Serdecznie gratulujemy!
    Konkurs religijny 2014-10-08 13:28
    Konkurs religijny „Człowiek otwarty na Boga” dla uczniów klas I PG 10 rozstrzygnięty:
    • Sylwia Kowcuń 1b – I miejsce
    • Aleksandra Markowska 1b - II miejsce
    • Marcelina Durska 1b - III miejsce
    Wyróżnienia:
    Tomasz Żeleźnik 1a, Katarzyna Kamińska, Julia Martuś, Patrycja Tomków z 1b.
    Gratulujemy!
    Wizyta przedszkolaków 2014-10-08 13:28
    Uczniowie klasy 1a przedstawili opolskim przedszkolakom 3 legendy: „O smoku wawelskim”, „O Wandzie co nie chciała Niemca” i o „Syrence”. Przedszkolaki uznały, że najbardziej podobała się im legenda „O smoku wawelskim” przygotowana przez Pawła Drymlucha, Ignacego Latałę, Olka Krasowskiego, Szymona Mrozka, Michała Winiarskiego i Michała Wosia.
    Gratulujemy pomysłowości!
    Zmiana długości lekcji! 2014-10-08 13:28
    Ze względu na warunki pogodowe, jutro (piątek, 21.06.) od 3 lekcji zajęcia będą trwały 25 minut, a przerwy 5 minut.
    Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.