PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 
Wybierz PG10! 2014-05-05 11:56
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie Szkół Podstawowych!
Zapraszamy do Publicznego Gimnazjum Nr 10 Dwujęzycznego w Opolu.
[więcej informacji]
III Turniej o Puchar Dyrektora ZSO Nr II rozstrzygnięty. 2014-05-05 11:56
W rywalizacji dziewcząt I miejsce zajęła Lena Halupczok z klasy 1a, II miejsce wywalczyła Wiktoria Ociepa z klasy 1 b, a na III miejscu uplasowała się Weronika Paluch z klasy 1a.
W rywalizacji chłopców I miejsce przypadło Tomkowi Rusinowi z klasy 1a, II miejsce zdobył Ignacy Latała z klasy 1a, a na III miejscu na podium stanął Kacper Kaciałowicz z klasy 1b.
Serdecznie gratulujemy!
Zebrania z rodzicami 2014-05-05 11:56
W dniu 28 maja br. o godzinie 1700 odbędą się spotkania z rodzicami.
Uwaga! Możliwa zmiana "tradycyjnych" sal. [ » Lista sal. ]
Międzygimnazjalny Konkurs Przedsiębiorczości 2014-05-05 11:56
Międzygimnazjalny Konkurs Przedsiębiorczości rozstrzygnięty.
Z radością informujemy, że drużyna w składzie: Nina Zabawczuk z klasy 1a oraz Kamil Hrebeniuk i Michał Kulbacki z klasy 3a wywalczyła II miejsce.
Gorąco gratulujemy!
PG 10 – Szkołą promującą Młode Talenty 2014-05-05 11:56
W dniu 20 maja dyrektor Aleksander Iszczuk odebrał w opolskiej filharmonii Statuetkę, którą PG 10 otrzymało za udział w Festiwalu Artystycznym Opolskie Młode Talenty. Laureatkami Festiwalu zostały uczennice klasy 3 a Julia Ledwoch (śpiew) i Apolonia Browarska (malarstwo).
Artyści z „Dwójki” i „Dziesiątki” oklaskiwani w Niemodlinie! 2014-05-05 11:56
Z radością informujemy, że 17 maja w Niemodlinie Julia Ledwoch z klasy 3a zajęła III miejsce w kategorii gimnazjaliści w Ogólnopolskim Konkursie na Interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej „Oceany”. Julka zaprezentowała utwór „Mechaniczna lalka”.
Krzysztof Malecko z klasy IF zdobył wyróżnienie w kategorii liceum. Krzysiek brawurowo wykonał utwór „Zielono mi”.
Piękne interpretacje utworów Agnieszki Osieckiej wybrzmiały również w wykonaniu Anity Barton z klasy II D, Gosi Uchnast z klasy Ii oraz Gosi Urbanowicz z klasy I G.
Wokalistom towarzyszyli instrumentaliści: Ola Korzeniowska (gitara) z klasy II I, Ola Kryńska (skrzypce) z klasy I F, Ada Kubica –Cypek (fortepian) z klasy II H, Zuzia Wasielewska (wiolonczela ) z klasy 3a oraz chórek: Kasia Spałek z klasy II F, Ola Kaleta i Marta Bartoszewska z klasy II B oraz Sara Bieniek z klasy I I.
Gorące gratulacje!
Znamy Ciebie Europo 2014-05-05 11:56
Wszystkie klasy gimnazjalne naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Znam Ciebie Europo.
[ » Regulamin ]
Wygrana Michała! 2014-05-05 11:56
Z radością informujemy, że Michał Kulbacki z klasy IIIa zdobył I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. W tym samym konkursie uczeń klasy II b Maciej Pawlak zajął V miejsce.
Serdecznie gratulujemy!!!
Młodzi recytują poezję 2014-05-05 11:56
W dniu 9 maja w Prószkowie Marysia Herok z klasy 2a zdobyła wyróżnienie w rejonowym konkursie „Młodzi recytują poezję”.
Gratulujemy!
Młodzi recytują poezję 2014-05-05 11:56
Marysia Herok z klasy 2a zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu „Młodzi recytują poezję”. Etap rejonowy odbędzie się 9 maja 2013 r. w Prószkowie.
Gratulujemy!
W świecie finansów 2014-05-05 11:56
Kamil Hrebeniuk z klasy 3a zajął V miejsce w wojewódzkim konkursie ekonomicznym „W świecie finansów” organizowanym przez PLO Nr II pod patronatem NBG.
Gratulujemy!
Raport ewaluacji zewnętrznej 2014-05-05 11:56
Proponujemy Państwu zapoznanie się z raportem ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w naszym gimnazjum przez Kuratorium Oświaty w Opolu. [Link]
Opolskie Talenty 2014-05-05 11:55
Apolonia Browarska z klasy 3a została laureatką Festiwalu "Opolskie Talenty" zorganizowanego przez MDK Opole. Nagrodzą pracę plastyczną Poli będzie można obejrzeć w czasie uroczystej Gali 20 maja 2013 r. w Filharmonii Opolskiej.
Serdecznie gratulujemy!
Grand Prix w XXI Konkursie Piosenki Niemieckiej 2014-05-05 11:55
Z radością informujemy, że Julia Ledwoch z klasy 3a zdobyła Grand Prix w XXI Konkursie Piosenki Niemieckiej w kategorii solistów, który odbył się 18 marca 2013 r. w Zabrzu.
Gratulujemy!
Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego 2014-05-05 11:55
Siedmiu laureatów tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego odebrało w auli Urzędu Marszałkowskiego okolicznościowe dyplomy i nagrody. Wyróżnieni laureaci to: Felix Frasek z klasy II a - I miejsce, Anja Deja, Sahra Felix, Julia Ledwoch z klasy III a, Julia Hentschel i Mateusz Kozub z klasy IIa oraz Gregor Przywara z klasy I a. Listy gratulacyjne otrzymali Rodzice wyróżnionych uczniów i ich nauczyciele: pani Karina Walecko, pani Barbara Zając- Drozdek oraz pani Bożena Owczar.
Gratulujemy!
Kolejny sukces Felixa 2014-05-05 11:55
Felix Frasek z klasy IIa uzyskał tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez opolskiego kuratora oświaty.
Jesteśmy z Ciebie dumni!
Gorąco gratulujemy!
Sukces gimnazjalistów z "Dziesiątki" w Warszawie 2014-05-05 11:55
Julia Ledwoch z klasy 3a zajęła II miejsce w Polsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów. Laureatami tego konkursu zostali Sahra Felix i Paulina Rożek z klasy 3a oraz Patryk Wieczorek z klasy 2a.
Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni
Dyktando zamiast wagarów 2014-05-05 11:55
W konkursie zorganizowanym przez naszą szkołę " Dyktando dla Gimnazjalistów 2013", w którym wzięli udział gimnazjaliści województwa opolskiego, tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Monika Kokot z PG w Praszce. Trzy równorzędne tytuły wicemistrzów jury przyznało: Janowi Grzelakowi z klasy 2 a z PG nr 10 w Opolu, Jagodzie Zalacińskiej z PG nr 1 w Kluczborku i Pawłowi Ejflerowi z klasy 1 a z PG nr 10 w Opolu.
Dyktando ułożył i podyktował Pan Krzysztof Szymczyk, Mistrz Polskiej Ortografii, zwycięzca ogólnopolskiego dyktanda.
Zwycięzcom konkursu dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr II, Pan Aleksander Iszczuk wręczył dyplomy, nagrody książkowe (ufundowane przez drukarnię Opolgraf i księgarnię Suplement) i bilety do kina (zasponsorowane przez kino Helios).
Patronat nad konkursem objęła Nowa Trybuna Opolska.
Gratulujemy!
I Konkurs Angielsko-Niemiecki 2014-05-05 11:55
Rozstrzygnięto I Konkurs Angielsko-Niemiecki dla Gimnazjalistów Opolszczyzny o Puchar Dyrektora ZSO Nr II w Opolu.
I miejsce
I wyróżnienie
II wyróżnienie
Viktoria Spałek z PG Zawadzkie
Paulina Rożek z PG 10 Opole
Julia Geisler PG 9 Opole
Jesteśmy pod wrażeniem Waszych lingwistycznych umiejętności!
Konkurs recytatorski 2014-05-05 11:55
Do etapu rejonowego Konkursu recytatorskiego w języku niemieckim "Młodzi recytują poezję" w kategorii gimnazja zakwalifikowali się: Maria Herok, Fabian Komor i Patryk Wieczorek z klasy 2a.
Gratulujemy!
Spotkania z rodzicami 2014-05-05 11:55
W dniu 26.03.2013 o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców. Rodzicom uczniów klasy 3a zostaną przedstawione propozycje ocen, informacje o zagrożeniach i o egzaminie gimnazjalnym i rekrutacji do PLO II.
Międzynarodowe warsztaty artystyczne 2014-05-05 11:55
W dniach od 3 do 7 marca 2013 r. nasi gimnazjaliści (Zuzanna Kulpa, Karolina Sowa, Janusz Wrzosek, Michał Potwora, Martin Cholewa i Jan Grzelak) wzięli udział w międzynarodowych warsztatach artystycznych w Liceo Scientifico Statale "Niccolo Copernico" w Prato we Włoszech. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu edukacyjnego Comenius. Następne międzynarodowe spotkania/warsztaty odbędą się w Opolu w maju br., w Pembroke na Malcie we wrześniu, w Monor na Wegrzech w listopadzie oraz w Adanie w Turcji w kwietniu 2014 roku.
Siedmiu laureatów z "Dziesiątki" 2014-05-05 11:55
Felix Frasek z klasy IIa zajął I miejsce w wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego. Ponadto laureatami tego konkursu zostali: Anja Deja, Sahra Felix i Julia Ledwoch z klasy III a, Julia Hentschel i Mateusz Kozub z klasy IIa oraz Gregor Przywara z klasy I a.
Jesteśmy z Was dumni! Gorąco gratulujemy!
Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym 2014-05-05 11:55
Zakończyły się Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych. W obydwu turniejach nasza szkoła miała swoje reprezentantki.
I tak Marysia Herok /2a gimn./ w swoim debiucie na arenie wojewódzkiej zajęła w Finale 13m.
Gratulujemy sukcesu!
Srebrni pływacy z "Dziesiątki" 2014-05-05 11:55
Drużyna w składzie: Michał Kulbacki, Wojtek Klimowski i Kamil Hrebeniuk z klasy III a, Karol Charyło, Adam Kalus i Mateusz Pająk z klasy II a, Aleksander Krasowski z klasy I a oraz Mateusz Wyrąbek z klasy I b zdobyła II miejsce Mistrzostwach Opola w pływaniu chłopców. Natomiast sztafeta dziewcząt (Diana Tyczyńska, kl. IIIa, Marcelina Bryś, kl. IIa, Marianna Chmiel, kl. IIa, Katarzyna Kuta, kl. IIa, Julia Rybajczyk, kl. IIb, Karolina Kubaszczuk, kl. Ib, Patrycja Tomków kl. Ib, Julia Jabłońska kl. Ia) zajęła miejsce czwarte.
Serdecznie gratulujemy!
Dyktando Interpunkcyjne 2014-05-05 11:55
Z radością informujemy, że Gregor Przywara z z klasy Ia zajął II miejsce w Dyktandzie Interpunkcyjnym zorganizowanym przez Uniwersytet Opolski w czasie dni otwartych Germanistyki. W tym samym konkursie Tomasz Żelezik z klasy I a uplasował się na miejscu III. Zawody odbędą się 5 marca 2013 r.
Serdecznie gratulujemy!
Pozostałe aktualności... 2014-05-05 11:55
Michał Kulbacki z klasy III a zdobył I miejsce w pływaniu w stylu klasycznym, Marcelina Bryś srebrny w stylu dowolnym, Marianna Chmiel brązowy w stylu klasycznym w Mistrzostwach Opola Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu. Zawody rozegrano 5. marca 2013r. na pływalni w SP nr 5 w Opolu.
Gorące gratulacje!



Miło nam poinformować, że Damian Nowak i Michał Sobol z klasy 3a oraz Olaf Werner z klasy 2b zakwalifikowała się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Opolskiego Kuratora Oświaty.
Zawody odbędą się 20 marca 2013 r.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!



Z radością informujemy, że Felix Frasek z klasy II a zakwalifikował się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Opolskiego Kuratora Oświaty.
Zawody odbędą się 22 marca 2013 r.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!



Stypendia motywacyjne za I sem. roku szkolnego 2012/2013 do odbioru w księgowości.



Konkurs recytatorski z j. niemieckiego odbędzie się 15 marca w sali 201 - dla gimnazjalistów na lekcji 7.



W dniu 25 lutego wystartowała X edycja Targów Edukacyjnych ACI. Zapraszamy gimnazjalistów, licealistów, studentów i absolwentów oraz wszystkich zainteresowanych podniesieniem kwalifikacji zawodowych do odwiedzania prezentacji placówek edukacyjnych z całej Polski. Swoją ofertę kształcenia prezentują szkoły ponadgimnazjalne oraz publiczne i niepubliczne szkoły wyższe, m.in.: uniwersytety, uczelnie techniczne, ekonomiczne, medyczne, przyrodnicze, pedagogiczne oraz wojskowe. Dla wszystkich odwiedzających targi codziennie organizowane są konkursy, w których można wygrać atrakcyjne nagrody. www.edutargi.pl



Szanowni rodzice, drodzy uczniowie klas szóstych!

Serdecznie zapraszamy w sobotni poranek na spotkanie z dyrekcją i nauczycielami naszego gimnazjum [więcej informacji]
Dyrekcja, nauczyciele
oraz uczniowie PG 10 w Opolu



Wyniki I Walentynkowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej dla PG10, który odbył się 14 lutego br.

Kategoria soliści:
1 miejsce: Julia Ledwoch, 3a
2 miejsce: Marta Regulska, 2a
3 miejsce: Weronika Denisiewicz, 2a

Kategoria duety:
1 miejsce: Marta Karpińska i Patrycja Skóbel, 3a

Kategoria grupa:
1 miejsce: klasa 2a - Adam Kalus, Fabian Komor i Janusz Wrzosek
2 miejsce: klasa 1b - Marcelina Durska, Kasia Kamińska, Sylwia Kowcuń, Gosia Maciąg, Patrycja Tomków i Kacper Kaciłowicz

Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy za rok!



W szkole od 12.02. działa poczta walentynkowa - obok pokoju nauczycielskiego stoi skrzynka, do której możecie wrzucać Wasze walentynki, które 14.02 trafią całkowicie anonimowo do Waszych sympatii.



Z radością informujemy, że Aleksandra Solecka z klasy II b zakwalifikowała się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Historycznego organizowanego przez Opolskiego Kuratora Oświaty
Zawody odbędą się 8 marca 2013 r.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!



Z radością informujemy, że Anja Deja, Sahra Felix i Julia Ledwoch z klasy III a, Julia Hentschel, Felix Frasek i Mateusz Kozub z klasy II a oraz Gregor Przywara z klasy I a zakwalifikowali się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Opolskiego Kuratora Oświaty.
Zawody odbędą się 5 marca 2013 r.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!



Z okazji 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego zapraszamy do udziału w konkursie historyczno - literackim.
  • temat dla gimnazjalistów: "Honoriusz Balzac stwierdził, że " Polak, gdy ujrzy przepaść, skacze  w nią natychmiast bez zastanowienia". Oceń postępowanie Polaków i rozważ czy dla współczesnej młodzieży pamięć o polskich powstaniach narodowowyzwoleńczych jest ważna.
Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu.
Zapraszamy do udziału!


Z radością informujemy, że Anja Deja, Sara Felix, Julia Ledwoch i Paulina Rożek z klasy III a oraz Julia Hentschel, Fabian Komor i Patryk Wieczorek z klasy II a zakwalifikowali się do etapu centralnego XI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez PSNJN.
Zawody odbędą się w marcu 2013 r. w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Archiwum aktualności - rok szkolny 2012/2013



Ferie w mieście
Opolski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz Dyrekcja PG Nr 7 w Ooplu, zapraszają gimnazjalistów i uczniów starszych klas szkół podstawowych na "Trzy dni z matematyką", które odbędą się w dniach 30.01-01.02.2013 r.
Więcej na stronie PG7

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu zaprasza do wzięcia udziału w akcji "Biała zima w mieście". W okresie ferii zimowych MOS zorganizował cykl zajęć rekreacyjno-sportowych, na które składają się turnieje, rozgrywki, konkursy przeznaczone dla dzieci i młodzieży pozostających podczas ferii zimowych w domu.
Więcej informacji na stronie MOS.

Również na stronie internetowej Opolskiego Serwisu Oświatowego znajduje się szczegółowa, rozpisana na każdy dzień oferta zajęć dla dzieci i młodzieży podczas tegorocznych ferii zimowych, które trwają od 28 stycznia do 8 lutego br. Osobne linki zamieszczono m.in. do ofert "Ferie zimowe z Biblioteką Publiczną", "Ferie zimowe rodzin w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu".


W dniu 22.01.2013 o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców m.in. podsumowujące pierwszy semestr nauki.
Lista sal.



Uczeń klasy 1a Paweł Czudaj zajął II miejsce w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia na etapie rejonowym.
Gratulacje.



W dniu 03.12.2012 odbył się w naszej szkole pisemny etap I Konkursu Angielsko-Niemieckiego Dla Gimnazjalistów Województwa Opolskiego o Puchar Dyrektora ZSO nr II. Wzięło w nim udział 96 gimnazjalistów z 17 gimnazjów. Do etapu ustnego, który odbędzię się 21.03.2012 o godz 10.00 zakwalifikawało się 16 gimnazjalistów, w tym trzy osoby z naszego gimnazjum. Są to: Paulina Rożek, Weronika Adamowicz i Felix Frasek.
Gratulujemy!



W dniu 17 grudnia 2013 r. Drużyna z "Dziesiątki" w składzie: Kamil Hrebeniuk, Damian Nowak i Michał Sobol z klasy 3a, Felix Frasek i Jan Grzelak z klasy 2a, Agnieszka Szlachetko, Sebastian Kinas, Olaf Werner z klasy 2b oraz Ola Markowska i Kuba Sokół z klasy 1b pokonała gimnazjalistów z PG 7 w kolejnej rundzie meczów matematycznych.
Serdeczne gratulacje!



Uwaga Gimnazjaliści!
I Walentynowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów PG10
14 luty 2013 r. od 10:00 do 12:00 w świetlicy szkolnej
¦piewamy piosenki w języku angielskim, niemieckim lub francuskim o przyjaĽni lub miłości.
Kategorie: soliści, duety/małe grupy (do 4 osób), duże grupy.
Poza wykonaniem wokalnym i językowym będzie oceniana aranżacja, kostiumy i choreografia (w układzie tanecznym mogą występować osoby dodatkowe).
Zgłoszenia należy kierować (wraz z podkładem muzycznym na płycie CD) do 25 stycznia 2013 r. do p. Katarzyny Kotlińskiej lub nauczycieli języków obcych uczących w gimnazjum.



W kolejnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego reprezentować nas będą:
  • Damian Nowak - klasa 3a
  • Kamil Hrebeniuk - klasa 3a
  • Michał Sobol - klasa 3a
  • Olaf Werner - klasa 2b
  • Mateusz Wyrąbek - klasa 1b
Gratulujemy!



W drugim etapie Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego wezmą udział nasi reprezentanci:
  • Hrebeniuk Kamil - klasa 3a
  • Grzelak Jan - klasa 2a
  • Felix Sahra - klasa 3a
  • Michalski Łukasz - klasa 2a
  • Szlachetko Agnieszka - klasa 2b
  • Skrzypczyk Milena - klasa 3a
Gratulacje!



Ola Solecka (2b), Janek Grzelak (2a) i Michał Kulbacki (3a) to nasi reprezentanci w kolejnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.
Gratulacje!



Pięć osób będzie reprezentowało nas w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Są to:
  • Jan Grzelak - klasa 2a
  • Sebastian Kinas - klasa 2b
  • Kamil Hrebeniuk - klasa 3a
  • Michał Sobol - klasa 3a
  • Felix Frasek - klasa 2a
Serdecznie gratulujemy.



W kolejnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego będą nas reprezentować:
  • Janas Magdalena - klasa 3a
  • Hrebeniuk Kamil - klasa 3a
  • Tyczyńska Diana - klasa 3a
  • Grzelak Jan - klasa 2a
  • Żymańczyk Katarzyna - klasa 2b
  • Frasek Felix - klasa 2a
  • Wrzos Dominika - klasa 3a
  • Kinas Sebastian - klasa 2b
Gratulacje!



Do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego zakwalifikowali się:
  • Aleksandra Markowska
  • Apolonia Browarska
  • Marta Karpińska
  • Anna Chochulska
  • Weronika Adamowicz
  • Martyna Osada
Gratulujemy z całego serca!



Kamil Hrebeniuk (3a) i Jan Grzelak (2a) zakwalifikowali się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.
Gratulujemy!



Anja Deja, Sahra Felix, Julia Ledwoch, Paulina Rożek, Maja Supernak i David Przybyła z klasy 3a, Lena Halupczok, Julia Hentschel, Fabian Komor i Patryk Wieczorek z klasy 2a oraz Julia Kuczek, Gregor Przywara i Tomasz Żelezik z klasy 1a zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XI Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół gimnazjalnych.
Serdecznie gratulujemy!



Od 3 do 6 grudnia w "Dwójce" kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego. Swoje kandydatury zgłosili Piotr, Daniel i Dawid. Wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w piątek 7 grudnia 2013 r.