PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 

Archiwum aktualności - rok szkolny 2011/2012



Lista podręczników dla uczniów klasy pierwszej gimnazjum w roku szkolnym 2012/2013 .

UWAGA!
We wtorek 11 września od godz. 16:00 w szkole odbędzie się giełda podręczników.



Spotkanie z rodzicami uczniów klasy 2b gimnazjum dotyczące wyjazdu na Lazurowe Wybrzeże w II połowie września, odbędzie się 30.07 (poniedziałek) o godzinie 16:00 w sali 207.
Pierwsza wpłata - 500 zł.



Spotkanie z rodzicami uczniów przyjętych do klas pierwszych PG 10 odbędzie się 6 lipca b.r. o godz. 16:00 w świetlicy.



Agnieszka Berest zajęła II miejsce we Frankofońskim Maratonie Fotograficznym.

Gratulujemy.



I miejsce w finale Konkursu Wiedzy o Funduszach Europejskich "EuroOmnibus" zdobył Maciek Pawlak z klasy 1b. Wraz z Maćkiem do finału dotarli również Jolanta Twarduś (kl. I b) i Adam Kalus (kl. I a).

Serdecznie gratulujemy.



Maja Supernak z klasy 2a PG10 zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim w kategorii fotografii nt. "Tego nie widzieliście - zapraszamy" zorganizowanego przez Gazetę Wyborczą. Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się w siedzibie Gazety Wyborczej w Opolu. Przeczytaj więcej na stronach gazety.

Serdeczne gratulacje!



Wskazówki dla rodziców dziecka zdolnego
dziecka uzdolnionego, z pasją, z zainteresowaniami szkolnymi, pozaszkolnymi i artystycznymi
DROGI RODZICU :
  • dla właściwego rozwoju poznawczego, intelektualnego, emocjonalnego swojego dziecka, Ty jesteś zawsze największym autorytetem i masz ogromny wpływ na rozwój jego potencjału oraz na osiągnięcia, do których dąży,
  • rozmawiaj, pokazuj Ľródła zdobywania wiedzy, nowych umiejętności,
  • wyrażaj ciekawość i przychylną otwartość obserwując własne dziecko,
  • jeśli funkcjonuje inaczej /niż Ty/, to nie oznacza, że gorzej, akceptuj nowe pomysły i rozwiązania starych problemów i utartych schematów postępowania,
  • jednocześnie nadawaj rozsądne granice dla " nowych poszukiwań" i obalania " starych schematów" w myśleniu o świecie, o ludziach, o sobie,
  • pozwalaj i zachęcaj do szukania nowych rozwiązań starych problemów,
  • pamiętaj, że zdolne dziecko potrzebuje pozytywnej uwagi rodzica, skierowanej na jego dokonania, najczęściej jest ono bardzo samokrytyczne, więc uskrzydli go w pracy zachęcenie, podkreślenie posiadanych uzdolnień i pozytywnego potencjału,
  • kiedy dziecko nie wierzy w siebie, mów: " możesz to zrobić:, " uda ci się", to jest wyzwanie dla ludzi zdolnych- takich jak ty",
  • ucz je dążyć do sukcesu, ale i radzić sobie z porażką, z którą wszyscy musimy w swoim życiu się zetknąć i umieć przegrywać z innymi- to również ważna umiejętność,
  • dbaj o rozwój społeczny dziecka- to ogromnie istotne dla jego rozwoju, oprócz osiągnięć intelektualnych i szkolnych, równie ważne jest realizowanie życia emocjonalnego, społecznego i towarzyskiego,
  • niech działa w grupie, uczy się wrażliwości na innych ludzi, na ich potrzeby, które są ważne, wymiana emocji- miłości, przyjaĽni, zaufania, wsparcia- musi towarzyszyć rozwojowi intelektualnemu,
  • swarzaj i miej na uwadze poczucie bezpieczeństwa w rodzinie, gdyż to jest warunek konieczny, obok wrodzonych uzdolnień dziecka, dla jego samorealizacji i osiągnięć w życiu,
  • oprócz etosu pracy, naucz dziecko umiejętności poczucia szczęścia i zadowolenia z siebie oraz z kontaktów z innymi ludĽmi.
Opracowała: mgr Joanna Meres-Soblik - psycholog szkolny



Marysia Herok z klasy Ia zajęła I miejsce, a Fabian Komor otrzymał wyróżnienie w etapie wojewódzkim Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim "Młodzi recytują poezję".
Serdecznie gratulujemy!



Warsztaty psychologiczne dla uczniów szczególnie uzdolnionych
Publicznego Gimnazjum nr 10 Dwujęzycznego w Opolu
pt." Rozwijanie myślenia twórczego oraz kreatywności"
- ZDOLNI I KREATYWNI -
Przeczytaj całość.


W dniu 29 maja br. o godzinie 1700 odbędzie się zebranie z rodzicami. Rodzice uczniów klasy 1a spotykają się w sali 205, klasy 1b w sali 207. Zebranie z rodzicami uczniów klasy 2a odbyło się 22 maja.



Spotkanie organizacyjne Lokalnej Akademii CISCO odbędzie się w środę o godzinie 15:00 w sali 116. Wszystkich zapisanych serdecznie zapraszam.
K. Żyta



Maria Herok i Fabian Komor z klasy Ia 8 maja 2012 r. w Prószkowie zajęli II miejsce w zawodach rejonowych konkursu recytatorskiego i tym samym zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich.
Serdecznie gratulujemy!



Ola Solecka z klasy I b zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie na esej "Chopin - człowiek XXI wieku".
Gratulujemy!



Uwaga uczniowie klas VI szkół podstawowych

W poniedziałek, 30 kwietnia 2012 roku, odbędzie się sprawdzian uzdolnień językowych osób zainteresowanych klasą dwujęzyczną. Więcej informacji w dziale rekrutacja.



Znamy już wyniki polsko - ukraińskiego Konkursu Fizycznego "Lwiątko". Michał Sobol z klasy 2 a zdobył 91,25 pkt a Janek Grzelak z klasy 1 a 83,5 pkt. Tym samym chłopcy uzyskali tytuł TAON.
Serdecznie gratulujemy!



Marysia Herok i Fabian Komor z klasy Ia zakwalifikowali się do zawodów okregowych Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim "Młodzi recytują poezję". Konkurs odbędzie się 8 maja 2012 roku w Prószkowie.
Serdecznie gratulujemy!



Praca Karoliny Sadlak z klasy Ib została wyróżniona w międzynarodowym konkursie języka francuskiego organizowanego przez Association Val de Loire-Pologne..
Gratulujemy!



Zostało kilka wolnych miejsc na kurs CISCO IT Essentials. Zainteresowanych (licealistów i gimnazjalistów) serdecznie zapraszam do sali 116.
K. Żyta



Najbliższe piątkowe (20.04) zajęcia z matematyki dla gimnazjalistów zostają odwołane!



Do zawodów okręgowych Konkursu recytatorskiego w języku niemieckim "Młodzi recytują poezję" zakwalifikowali się: Maria Herok, Fabian Komor oraz Patryk Wieczorek z klasy I a.
Zawody odbędą się 18 kwietnia 2012 r. w MDK.
Gratulujemy!



W poniedziałek i wtorek od godz. 10:45 do 11:30 w kościele Ojców Jezuitów odbywać się będą rekolekcje dla Gimnazjalistów. W środę o 12:30 - msza święta.



W dniu 31 marca 2012 r. w Urzędzie Marszałkowskim Felix Frasek z klasy 1 a odebrał nagrodę za zajęcie I miejsca w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!



18 marca 2012 r. w Warszawie troje uczniów klasy 1a brało udział w zawodach centralnych X Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez PSNJN. Felix Frasek został Laureatem zajmując VIII miejsce w kraju a Julian Hentschel i Patryk Wieczorek zostali Finalistami.
Serdeczne gratulacje!



W dniu 27 marca br. o godzinie 1700 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów wszystkich klas.



Szanowni rodzice, drodzy uczniowie klas szóstych!

Serdecznie zapraszamy w sobotni poranek na spotkanie z dyrekcją i nauczycielami naszego gimnazjum oraz do zapoznania się ze szkołą oraz z ofertą kształcenia jaką przygotowaliśmy na rok szkolny 2012/13.
W sobotę, 31 marca, będziecie mogli spotkać się z nauczycielami i uczniami naszego gimnazjum, porozmawiać o szkole, poznać jej klimat i specyfikę. Przygotowaliśmy dla Was próbne zestawy egzaminacyjne z predyspozycji językowych (uzdolnień kierunkowych), będziecie mogli porozmawiać z nauczycielami języków obcych i sprawdzić swoje umiejętności językowe.

Sobota, 31 marca 2012 r., godziny od 10:00 do 12:00, sale 201 - 207 (II p.)

Pamiętaj! W tym dniu spotkamy się w PG Nr 10 w Opolu, ul. Pułaskiego 3 (wejście również od strony ul. Waryńskiego).
Dyrekcja, nauczyciele
oraz uczniowie PG 10 w Opolu



Praca Mai Supernak z klasy 2a zdobyła I miejsce, a Kasi Żymańczyk z klasy 1b uzyskała wyróżnienie na Konkursie Fotograficznym Fotopasje zorganizowanym przez PG nr 1.
Gratulujemy!



18 marca troje uczniów klasy 1a wzięło udział w X Ogolnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego zorganizowanym przez PSNJN w Warszawie. Byli to Julia Hentschel, Felix Frasek i Partyk Wieczorek.
Gratulujemy!



Ruszyła strona V Koncertu Charytatywnego www.koncert.lo2.opole.pl



Do 22 marca 2012 można oddawać prace na konkurs fotograficzny dla gimnazjalistów pt. "Foto pasje", wiecej na stronie PG NR1.



Felix Frasek z klasy 1a zajął 2 miejsce w Opolu i zakwalifikował się do III Etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.
Serdecznie gratulujemy.



Wycieczka edukacyjna do Toskanii!

Zwiedzanie oraz plenery malarskie, fotograficzne, rysunkowe. Termin wycieczki - 11.04 -15.04.2012 r. Koszt: 750,00zł +40 euro (bilety wstępu do muzeów).
Program: Lukka, Piza, Florencja, region Chanti, Siena- zwiedzanie miast i miasteczek toskańskich, poznanie architektury, malarstwa, rzeĽby głównie renesansowej, Galeria Uffizi - dzieła m.in.Rubensa, Tycjana, Michała Anioła, Rembrandta, Caravaggia i innych.
Noclegi w hotelu-pokoje z łazienkami, śniadania i obiadokolacje z deserem.
Jeśli malujesz lub rysujesz, robisz artystyczne zdjęcia to wyjazd dla Ciebie, są również miejsca dla pozostałych uczniów.
Zapisy oraz więcej informacji u p.Grażyny Buńkowskiej.



Julia Ledwoch z klasy 2a za zajęcie I miejsca w III Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Niemieckiej z okazji "Walentynek" otrzymała Puchar Dyrektora ZSO Nr II.
Gratulujemy!



Julian Hentschel, Felix Frasek i Patryk Wieczorek z klasy Ia zakwalifikowali się do Finału X Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez PSNJN.
Finał odbędzie się 11 marca 2011 roku w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!



Pierwsze sukcesy sportowe Gimnazjalistów z "Dziesiątki"

Drużyna szachowa w składzie:
  1. Olaf Werner z klasy Ib
  2. Michał Kulbacki z klasy IIa
  3. Kamil Hrebeniuk z klasy IIa
  4. Wojciech Klimowski z klasy IIa
  5. Diana Tylczyńska z klasy IIa
zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Szachowych Gimnazjalistów miasta Opola.
Gratulujemy!

W Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych Opola w pływaniu Marcelina Bryś z I a zdobyła srebrny medal
Serdecznie gratulujemy!

W Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych Opola w pływaniu sztafeta dziewcząt w składzie:
  1. Joanna Wojtaszek z klasy Ib
  2. Marcelina Bryś z klasy Ia
  3. Maria Herdz z klasy Ia
  4. Paulina Rożek z klasy IIa
  5. Marta Karpińska z klasy IIa
  6. Diana Tylczyńska z klasy IIa
  7. Maja Supernak z klasy IIa
  8. Sara Czaicka z klasy IIa
  9. Aleksandra Bojar z klasy IIa
  10. Marianna Chmiel z klasy IIa
zajęła IV miejsce.
Gratulujemy!!!



Spotkania z rodzicami

W dniu 10 stycznia 2012 o godz. 17:00 odbędą się spotkania z rodzicami uczniów wszystkich klas. Na spotkaniach podsumowany zostanie pierwszy semestr roku szkolnego 2011/2012.



Po wyborach
2 grudnia 2011 r. odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Adama Kurka i F11 zastąpi Paweł Tabora z II H i NNCOK.
Zwycięskiej ekipie serdecznie gratulujemy!!!
Dyrekcja i nauczyciele ZSO Nr II



W dniu 28.11.2011 r. odbył się V Opolski Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Nasi uczniowie Marta Karpińska i Michał Malinowski z klasy 2a zajęli III miejsce.
Gratulujemy!!!



Konkurs chemiczny Alchemik

Zapraszamy uczniów Liceum i Gimnazjum do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym "Alchemik" prowadzonym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.
Zapisy w terminie do 2 grudnia 2011 roku. Konkurs odbędzie się 14 marca 2012 roku.
Wszelkie informacje dostępne u nauczycieli chemii. Koszt - 8 zł od osoby.



Jan Grzelak uczeń klasy 1 a zajął II miejsce w Wielkim Teście Historycznym w kategorii szkół gimnazjalnych. Janek pokonał konkurentów wykazując się ogromną wiedzą na temat plebiscytu i powstań śląskich. Konkursowi patronował Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego i Muzeum ¦ląska Opolskiego.
Serdecznie gratulujemy!!!



Spotkania z rodzicami

W dniu 29 listopada o godz. 17:00 odbędą się spotkania z rodzicami uczniów wszystkich klas. Na spotkaniach przekazane zostaną informacje o zagrożeniach oceną niedostateczną uczniów oraz propozycje ocen.



SZLACHETNA PACZKA

Poza Twoim domem jest świat, w którym tysiące rodzin zmaga się z codziennymi problemami. Dla nas mogą być one błahe, dla innych - nie do przejścia. Dziś możemy pomóc. Przygotuj świąteczną paczkę dla jednej z potrzebujących rodzin!
www.szlachetnapaczka.pl



Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego odbędzie się we czwartek, 24 listopada br. na 4 lekcji w świetlicy.



Paulina Rożek z 2a została laureatką II Wojewódzkiego Wielkiego Dyktanda Języka Niemieckiego. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 9 listopada 2011 r.
Gratulujemy!



Julia Ledwoch i Paulina Rożek z klasy 2a oraz Julia Hentschel i Felix Frasek z klasy 1a reprezentowali PG 10 w II Wielkim Wojewódzkim Dyktandzie Języka Niemieckiego, które odbyło się 17 paĽdziernika 2011 r. w Walcach. Patronat honorowy nad Dyktandem objęli m. in. Marszałek Województwa Opolskiego i Konsul Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.



TAURON Dystrybucja S.A. zaprasza gimnazjalistów do udziału w konkursie fotograficznym: "Energia elektryczna w obiektywie". [zobacz plakat konkursu]



W dniu 25.10.2011r. o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie z Rodzicami wszystkich klas gimnazjalnych.



W dniu 13 paĽdziernika uczniowie klasy 1a i 1b wezmą udział w "wyjeĽdzie na dobry początek". Po dwóch pierwszych lekcjach pierwszoklasiści wraz z opiekunami pojadą do Turawy. Spodziewany powrót - godzina 1500.



11 paĽdziernika 2011 r. o godz. 17:00 odbyła się uroczystość ślubowania w PG 10. [więcej]



W naszym liceum gościmy troje studentów zrzeszonych w organizacji AIESEC. Ania pochodzi z Ukrainy, Diana jest studentką z Rumunii, natomiast Johnathan jest Kolumbijczykiem. Zajęcia odbywają się w języku angielskim i są poświęcone następującym tematom:
  1. Who are we and where are we from?- country presentations.
  2. The art of autopresentation.
  3. OMG! It's coming!!!- how to fight the stress.
  4. How to manage the time effectively?
Inicjatywa Enter Your Future jest projektem edukacyjnym organizowanym przez międzynarodową organizacje AIESEC Polska. Poprzez rezalizację projektu chcemy udostępnić młodym ludziom ze środowiska ponadgimnazjalnego dostęp do możliwości rozwoju przedsiębiorczości oraz wrażliwości kulturowej.



W sobotę, 1 paĽdziernika br. o godz. 11.00 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie dyrektora ZSO Nr II, p. A. Iszczuka, z tegorocznymi szóstoklasistami i ich rodzicami.
Spotkanie miało charakter informacyjny i dotyczyło warunków rekrutacji do klas pierwszej Publicznego Gimnazjum Nr 10 Dwujęzycznego na rok szkolny 2012/2013. Pani dr hab. Dorota Brzozowska, prof. U. Op., dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Opolskiego przybliżyła zebranym zasady budowania i rozwiązywania zadań z testu predyspozycji językowych. Spotkanie zakończyło się wspólnym rozwiązaniem jednego z zadań z zeszłorocznego testu predyspozycji.



W dniu 5 września Patrycja Skóbel i Michał Sobol z 2a otrzymali w Urzędzie Marszałkowskim książkowe nagrody za 100% frekwencje na grantowych zajęcich, które odbywały się w klasie I.
Gratulujemy.



Zapraszamy Rodziców uczniów klas PG na pierwsze zebranie w dniu 6.09.2011, w swoich salach lekcyjnych:
klasy pierwsze - godz. 16:30
klasa druga - godz. 17:30



Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
1 IX 2011 r.

Klasa druga PG:
O godzinie 845 odbędzie się spotkanie z wychowawcą w sali 101, a następnie klasa przejdzie z wychowawcą na balkon.

Klasy pierwsze PG:
O godzinie 845 odbędą się spotkania z wychowawcami, a następnie klasa przejdzie z wychowawcami na balkon.
KlasaWychowawcaSala
1a Iwona Kozak205
1b Grażyna Wąsowicz207



W poniedziałek 4 lipca odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów przyjętych do gimnazjum.
Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.