PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 

Archiwum aktualności - rok szkolny 2010/2011
W poniedziałek 4 lipca odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów przyjętych do gimnazjum.Spotkanie z rodzicami uczniów przyjętych do gimnazjum odbędzie się 4 lipca o godzinie 1600.Lista podręczników do klasy pierwszej gimnazjum na rok szkolny 2011/2012. [kliknij]


Paulina Rożek jako pierwsza uczennica PG10 otrzymała w dniu 15.06.2011 r. tytuł Opolskiego Orła!
Gratulujemy!Drużyna w składzie: Marta Karpińska, Diana Tyczyńska, Aleksandra Bojar, Martyna Gawrońska, Justyna Smolińska, Monika Korzeniec, Karolina Synowiec za pracę "Economy Show" zobyła III miejsce w ogólnopolskim konkursie dla szkół gimnazjalnych na projekt edukacyjny dotyczący rynku finansowego. Organizatorem konkursu była Komisja Nadzoru Finansowego.
Serdeczne gratulacje!Michał Sobol z klasy pierwszej znalazł się wśród uczniów z najlepszymi wynikami w Niędzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny w kategorii gimnazjalistów. Michał uzyskał wynik bardzo dobry.
Gratulacje!Julia Ledwoch z klasy pierwszej 15 maja 2011 r. zajęła I miejsce w kategorii solistów w VII Wiosennym Festiwalu Piosenki Niemieckiej organizowanym pod patronatem starosty gliwickiego.
Serdecznie gratulujemy.Od 4 kwietnia 2011 można składać podania do klasy 1 A i 1 B PG 10.We wtorek 19 kwietnia 2011 r. odbył się test predyspozycji językowych. Do PG 10 zgłosiło się 116 chętnych szóstoklasistów, którzy chcą kontynuować naukę w naszym gimnazjum. Wyniki testu predyspozycji językowych zostaną ogłoszone w piątek 29 kwietnia 2011 r. o godz. 12:00. Listy uczniów, którzy zaliczyli test będą wywieszone w szkole.Informujemy, że na rok szkolny 2011/2012 przeprowadzimy nabór do dwóch klas pierwszych dwujęzycznych, klasy I A z językiem niemieckim i klasy I B z językiem francuskim. W obu klasach drugim nauczanym językiem będzie język angielski.
Więcej informacji o naborze do klas gimnazjalnych po ukazaniu się zarządzenia Opolskiego Kuratora Oświaty.
Zainteresowanych Rodziców zapraszamy na spotkanie informacyjne w sobotę, 5 marca 2011 r. o godzinie 12:00 w świetlicy szkolnej.Aleksandra Bojar i Magdalena Janas zakwalifikowały sie do finału konkursu "Kamienne archiwum ziemi" organizowanego przez Państwowy instytut Geologiczny i Państwowy Instytut Badawczy Oddział Górnośląski w Sosnowcu.
Gratulujemy!UWAGA OTWIERAMY

IV SZKOLNE IGRZYSKA FOTOGRAFICZNE

W kwietniu rusza kolejna edycja długoterminowego konkursu fotograficznego!
Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu (czyli uczniów liceum i gimnazjum nr 10) oraz trzecioklasistów z pozostałych gimnazjów, którzy chcą kandydować do "dwójki"!
Więcej informacji na stronie kółka fotograficznego. Oto regulamin konkursu.

Katarzyna ZającKONKURS PLASTYCZNY ADRESOWANY DO GIMNAZJALISTÓW I LICEALISTÓW: POLACY W MISJACH POKOJOWYCH
Technnika wykonania dowolna, format prac A-3.
Termin składania prac do 15 maja 2011r.
Rozstrzygnięcie konkursu 28 maja 2011r. w Klubie Garnizonowym przy ul.Domańskiego w Opolu.
Patronem konkursu jest Opolskie Kuratorium Oświaty w Opolu, Marszałek Województwa Opolskiego, Wojewoda Opolski.
Organizator konkursu:Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 25 w Opolu.
Czekają na Was nagrody rzeczowe, puchary, dyplomy i wojskowa grochówka!
Prace prosimy przynosić do P. Profesora Stanisława Hładkiego lub P.Grażyny Buńkowskiej.
Więcej informacji na temat Polaków w misjach pokojowych można znależć na stronach:
www.skmponz.w.interia.pl i www.skmponz.opole.pl2 kwietnia 2011 r. odbyły się Wojewódzkie Zawody Marynistyczne. W kategorii szkół gimnazjalnych:
 • Wojciech Klimowski - I miejsce indywidualnie
 • Drużyna w składzie: Michał Kulbacki i Diana Tyczyńska - III miejsce
 • Drużyna w składzie:Wojtek Klimowski i Ola Bojar - IV miejsce
Serdecznie gratulujemy!Paulina Rożek została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.
Gratulacje!Karolina Synowiec zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów organizowanego przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. S.B. Lindego w Poznaniu.
Serdecznie gratulujemy!29 marca (wtorek) 2011 r. o godzinie 17:00 odbędą się zebrania z Rodzicami.Wojtek Klimowski wygrał rywalizację w kategorii "Najlepsza prezentacja multimedialna - 90 rocznica III Powstania ¦ląskiego" w ramach konkursu historycznego zorganizowanego przez Młodzieżową Radę Miasta pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego.
Gratulacje!10 marca 2011 r. w PG 6 odbył się konkurs dla gimnazjalistów z województwa Opolskiego "All You Need Is... Song". Z radością informujemy, że w kategorii solistów I miejsce zajęła Julia Ledwoch, a w kategorii duetów II miejsce wyśpiewały Marta Jarosz i Justyna Smolińska z klasy 1 Ag.
Serdecznie gratulujemy!W sobotę 5 marca w PG 10 odbyło się spotkanie dla rodziców uczniów klas szóstych, zainteresowanych kontynuacją nauki w PG 10.Paulina Rożek znalazła się wśród uczniów zakwalifikowanych do wojewódzkiego konkursu języka niemieckiego.
Serdecznie gratulujemy!CZWARTY KONCERT CHARYTATYWNY "DWÓJKA DZIECIOM"
13 marca br. - niedziela, godz. 1700

Koncert odbędzie się w Szkole Muzycznej. Zebrane pieniądze wspomogą leczenie Milenki.Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu zaprasza na
IV INDYWIDUALNY TURNIEJ SZACHOWY DLA GIMNAZJALISTÓW.
Turniej odbędzie się 21 marca 2011r. o godz. 10:00 w górnej sali gimnastycznej ZSO Nr II w ramach "Dnia Drzwi Otwartych" szkoły.
Pisemne lub telefoniczne zgłoszenia przyjmujemy do 14.03.2011. Prosimy o podanie imion i nazwisk uczestników.

Kontakt:
    ZSO Nr II
    45-048 Opole, ul. Pułaskiego 3 
    tel: 77 454-22-86
    e-mail: sekretariat@lo2.opole.pl
Zapraszamy na "Wagary w Dwójce"Uwaga Gimnazjaliści!

Rusza już IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego o Puchar Dyrektora ZSO nr II w Opolu. Zawody składają się z dwóch etapów internetowych, podczas których uczestnik ma 2 tygodnie na nadesłanie rozwiązanych zadań na wskazany w regulaminie adres oraz Finału, który odbędzie się w budynku ZSO nr II w Opolu.
Jeśli wiążesz swoją przyszłość z Dwójką, a dodatkowo interesujesz się matematyką już teraz masz szansę pokazać się w naszej szkole z jak najlepszej strony. Czekają cenne nagrody niespodzianki!
Terminarz konkursu:
 • I Etap 30.01 - 12.02.2011
 • II Etap 13.02 - 26.02.2011
 • Finał 21.03.2011 (podczas Dnia Otwartych Drzwi)
Regulamin konkursu i dodatkowe informacje pojawią się wkrótce na stronie:
[Strona konkursu]Michał Sobol zajął I miejsce w województwie (21 w kraju), a Kamik Hrebeniuk II miejsce (30 w kraju) w konkursie matematycznym "Alfik".
Serdecznie gratulujemy.We wtorek 11 stycznia 2011 r o godzinie 1700 zebrania z Rodzicami uczniów wszystkich klas. Na spotkaniu zostanie omówiona klasyfikacja semestralna uczniów.Magicznych, szczęśliwych, rodzinnych, pachnących choinką, pełnych ciepła i zrozumienia ¦wiąt Bożego Narodzenia.
W nadchodzącym Nowym Roku dużo radości i miłości, samych sukcesów, inspirujących pomysłów, determinacji w dążeniu do wyznaczanych celów, a przede wszystkim zdrowia i życzliwości ludzkiej wszystkim pracownikom, uczniom i ich rodzinom życzy

Dyrekcja Szkoły
Dnia 17 grudnia pierwsza klasa gimnazjum uczestniczyła w wyjściu na spektakl pt. "Mały Książę", który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury. Kamil Hrebeniuk wystąpił w roli Króla.We wtorek 7 grudnia 2010 r o godzinie 1700 zebranie dla Rodziców uczniów klasy I. Przypominamy, że oceny na pierwszy semestr w naszej szkole wystawiane są do 20 grudnia.Z radością informujemy, że spore grono naszych gimnazjalistów z sukcesami uczestniczyło w szkolnych etapach konkursów przedmiotowych. Do kolejnego miejskiego etapu zakwalifikowali się:
 • Apolonia Browarska, Patrycja Skóbel i Maja Supernak - Wojewódzki Konkurs Polonistyczny.
 • Apolonia Browarska, Martyna Gawrońska, Paulina Rożek, Karolina Synowiec, Michał Kulbacki, Michał Malinowski i Michał Pławszewski - Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego.
 • Anja Deja, Julia Ledwoch, Paulina Rożek, Maja Supernak, Dominika Wrzos i David Przybyła - Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego.
 • Diana Tyczyńska, Kamil Hrebeniuk, Michał Kulbacki i Michał Pławszewski - Wojewódzki Konkurs Biologiczny.
 • Kamil Hrebeniuk- Wojewódzki Konkurs Fizyczny.
 • Kamil Hrebeniuk - Wojewódzki Konkurs Geograficzny.
 • Michał Kulbacki - Wojewódzki Konklurs Historyczny.
Gratulujemy!!!Ruszyła strona Publicznego Gimnazjum Nr 10 Dwujęzycznego w Opolu. Strona jest w trakcie dopracowywania - dlatego też wszelkie błędy, niedoróbki i niedociągnięcia proszę zgłaszać w dziale kontakt.
Administrator serwisuW dniu 9 listopada br. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy 1a Publicznego Gimnazjum Nr 10 Dwujęzycznego w Opolu.
[zdjęcia]Paulina Rożek, Maja Supernak i Anja Deja reprezentowali szkołę w Pierwszym Wielkim Wojewódzkim Dyktandzie Języka Niemieckiego, które odbyło się 18 X 2010 r w Walcach. Paulina uzyskała tytuł laureata. Rozdanie nagród odbędzie się 10 listopada.
Gratulujemy!W dniu 7 paĽdziernika Apolonia Browarska, Michał Pławszewski, Karolina Synowiec i Maciej Szela uczestniczyli w konkursie plastycznym pt. "Opole kredką malowane"organizowanym przez MDK w Opolu.
Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.